2022-08-16

6 dalykai, kurie padės palaikyti gerą šuns sveikatą

Rūpinimasis savo šuniuko sveikata neturi būti sudėtingas. Kartu su daugybe meilės ir dėmesio vadovaukitės šiais 6 veterinarijos gydytojų patarimais, kurie padės jūsų mylimam augintiniui gyventi ilgai ir sveikai.

1. Patenkinkite savo šunų mitybos poreikius.

Jūsų šuns vartojamo maisto kokybė turi didelės įtakos jo sveikatai. Pasikalbėkite su savo veterinarijos gydytoju apie geriausią maistą jūsų šuniui pagal amžių, veislę ir gyvenimo būdą. Jūsų veterinarijos gydytojas mielai patars, kaip išsirinkti geriausią ėdalą, atitinkantį jūsų šuns mitybos poreikius.

2. Padėkite savo augintiniui išlaikyti tinkamą svorį.

Nutukimas yra siejamas su daugybe rimtų šunų būklių, įskaitant diabetą ir sąnarių skausmus, todėl išlaikyti sveiką šuns svorį yra būtina, norint užtikrinti gerą sveikatą. Jūsų veterinaras galės apskaičiuoti optimalų kalorijų skaičių, kurį jūsų šuo turėtų suvartoti kiekvieną dieną, kai pasirinksite jam tinkamą maistą. Kai nustatysite, kiek kalorijų tinka jūsų šuniui, galėsite lengvai apskaičiuoti, kokio dydžio porciją turėtumėt duoti savo augintiniui kiekvieno valgio metu.

3. Įsitikinkite, kad jūsų šuo turi pakankamai fizinės veiklos.

Skirtingoms veislėms reikia skirtingo fizinio krūvio. Nors kai kurie šunys gali greitai pasivaikščioti po rajoną, daug energijos turinčioms veislėms gali prireikti valandos ar daugiau energingų mankštų vieną ar du kartus per dieną. Pakankamas fizinis aktyvumas ne tik palaiko gerą jūsų šuns kūno formą, bet kartu gali užkirsti kelią psichiniam nuoboduliui, kuris gali sukelti destruktyvų elgesį ar nerimą. Pasiteiraukite savo veterinarijos gydytojo ar veisėjo apie tinkamą jūsų šuns mankštos kiekį. Pasivaikščiojimai, žaidimai kieme ir bendravimas šunų parkuose yra puikus būdas išlaikyti šuniuką aktyvų.

4. Reguliariai veskite savo augintinį apžiūrai.

Ankstyvųjų būklių diagnostika ir gydymas padeda užtikrinti geriausius gydymo rezultatus. Kai jūsų šuo atrodo sveikas, kasmetiniai veterinariniai tyrimai yra skirti prevencijai, jūsų augintinio bendros sveikatos stebėjimui ir ankstyvų problemų požymių paieškai. Prieš atlikdamas išsamų fizinį patikrinimą, veterinarijos gydytojas su jumis aptars jūsų šuns mitybą, pratimus ir kitus gyvenimo būdo veiksnius, taip pat visus klausimus keliančius susirūpinimą dėl jūsų augintinio sveikatos ar elgesio. Pasibaigus apžiūrai, veterinarijos gydytojas kartu su jumis peržiūrės rezultatus. Jei bus kas nors aptikta, jūsų veterinarijos gydytojas pateiks rekomendacijas dėl dietos, diagnostinių tyrimų ar gydymo.

5. Reguliariai skiepykite savo šunį.

DR.VET veterinarai mano, kad skiepai yra labai svarbūs siekiant užtikrinti, kad jūsų augintinis gyventų ilgą ir sveiką gyvenimą. Reguliarūs skiepai padeda apsaugoti jūsų šunį nuo įvairių labai užkrečiamų, galimai mirtinų ligų. Daugumoje valstybių reikalaujama, kad visi augintiniai būtų skiepyti nuo pasiutligės, tačiau vakcinos taip pat apsaugo šunis nuo kitų rimtų ligų, tokių kaip parvoviruso, maro, ar infekcinio hepatito.

6. Naudokite prevencines priemones nuo parazitų.

Erkės, blusos ir uodai gali pernešti organizmus, sukeliančius įvairias ligas, kurios kelia pavojų jūsų šuns sveikatai ir ilgaamžiškumui. Jei jūsų šuo nėra apsaugotas, vieno iš šių parazitų įkandimas gali sukelti rimtą ligą. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju apie geriausius būdus apsaugoti savo šunį nuo erkių platinamų ligų, širdies kirmėlių ir kitų parazitinių būklių, paplitusių jūsų vietovėje.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.