2024-02-25

Kaip prižiūrėti sterilizuotą ar kastruotą gyvūną?

Remiantis veterinarijos specialistų pastebėjimais, vis daugiau šeimininkų renkasi atlikti kačių ir šunų sterilizaciją (kastraciją). Šių chirurginių procedūrų metu pašalinami gyvūnų lytiniai organai – tokiu būdu užkertamas kelias ne tik palikuonių dauginimuisi, bet ir išvengiama įvairių sveikatos pavojų. Siekiant užtikrinti sėkmingą pooperacinį laikotarpį, svarbi tinkama priežiūra.

Vanduo ir maistas

Grįžus iš veterinarijos klinikos namo, paruoškite dubenėlį su švariu vandeniu, o maitinti mažomis porcijomis pradėkite po maždaug 12 valandų. Siekiant išvengti akmenligės ar nutukimo, vėliau rinkitės sterilizuotiems/kastruotiems gyvūnams skirtą maistą.

Poilsio erdvė

Kadangi po operacijos gyvūnui šiek tiek sunkiau orientuotis aplinkoje, pasirūpinkite ramia poilsio erdve. Ant grindų paklokite vienkartines palutes (arba guolį), pašalinkite visus žaislus bei kitus daiktus, kuriais galima laipioti. Tokiu būdu išvengsite įvairių sužeidimų.

Žaizdos priežiūra

Operuota vieta turėtų išlikti sausa ir švari bent 14 dienų, todėl patariama kasdien tikrinti, ar nėra atsiradusių pūlinių, tinimo, kraujavimo. Be to, kadangi gyvūnai dažniausiai yra linkę laižyti žaizdas, rekomenduojama naudoti apsauginį kūgį, nemaudyti augintinio mažiausiai 7 dienas, vengti ėjimo į lauką.

Gijimo laikotarpis

Atlikus šunų ir kačių sterilizaciją (kastraciją), paprastai gijimo laikotarpis trunka nuo 10 iki 14 dienų. Todėl svarbu užtikrinti, kad gyvūnas privengtų didelio fizinio aktyvumo – priešingu atveju žaizda gali netinkamai sugyti.

Atėjo laikas profilaktiniam vizitui, o galbūt turite kitų klausimų? Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje įsikūrusi veterinarijos klinika DR. VET visada pasiruošusi Jums padėti! Čia dirba profesionalūs gydytojai, atsižvelgiantys į kiekvieną gyvūno poreikį.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.