Kraujo bankas

DR.VET Lazdynų gyvūnų ligoninėje jau veikia keturkojų draugų gyvybes gelbstintis gyvūnų kraujo bankas. Tapti donorais ir paaukoti kraujo gali normalaus sudėjimo šunys, sveriantys nuo 18kg, ir katės, nepriklausomai nuo jų kūno svorio.

Kraujo bankas

Ar saugu būti donoru?

Kruopštus donoro atrinkimas ir priežiūra donorystės metu užtikrina minimalią riziką kraują aukojančiam gyvūnui. Kraujo donorystės metu gyvūnas visą laiką stebimas specialistų, kurie užtikrina gerą gyvūno savijautą, o jei matoma, kad gyvūnas nerimauja, kraujo paėmimas sustabdomas.

Daugelis gyvūnų aukojant kraują nepatiria jokių šalutinių reiškinių. Žinoma, kaip ir žmonės, po procedūros augintiniai gali jaustis pavargę, todėl rekomenduojama po kraujo aukojimo dieną praleisti kuo ramiau, riboti gyvūno fizinį krūvį. Jau kitą dieną gyvūnas gali sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Donoro kriterijai

Tapti donorais ir paaukoti kraujo gali kliniškai sveiki, 1-8 metų amžiaus, normalaus sudėjimo, nuo 18kg sveriantys šunys. Katės gali tapti donorėmis, nepriklausomai nuo jų kūno svorio. Donorai privalo būti vakcinuoti, reguliariai nukirminti, nublusinti, nesirgę babezioze, neturėję kraujo prepylimo. Gero temperamento, galintys ramiai pagulėti apie 5-10 min.

Dovanos už donorystę

  • Išsami apžiūra ir būklės įvertinimas;
  • Morfologinis ir biocheminis kraujo tyrimai;
  • Vektorių pernešamų ligų tyrimas;
  • Kraujo grupės nustatymas;
  • Maisto papildai kraujo forminių elementų atstatymui ir skanėstai.
  • Išsami apžiūra ir būklės įvertinimas;
  • Morfologinis ir biocheminis kraujo tyrimai;
  • Virusinių ligų tyrimas;
  • Kraujo grupės nustatymas;
  • Maisto papildai kraujo forminių elementų atstatymui ir skanėstai.
Donorams prireikus kraujo perpylimo – jį atliksime nemokamai!
Kraujo bankas

Kviečiame registruoti savo augintinį donorystei registracijos formoje pasirinkus DR.VET Lazdynų ligoninę:

D.U.K.

Kiek kainuoja kraujas iš kraujo banko?

Pilnas kraujo maišelis kainuoja 329,99 Eur. Į šią kainą įeina išsami gydytojo apžiūra, gyvūnui donorui atliekami testai, kraujo paėmimas, reikiamos priemonės.

Ar kraujo donorystė yra skausminga procedūra?

Kraujo donorystė nėra skausminga, tačiau gali sukelti diskomfortą gyvūnui donorui, kadangi reikia 5-10 min. pabūti ramiai. Jeigu gyvūnas patiria didelį stresą, nerimauja, galima naudoti lengvą narkozę arba donorystė yra nutraukiama. Psichologinė gyvūno donoro būklė mums yra tokia pat svarbi, kaip ir jo bendra sveikata.

Kas gali būti kraujo donoru?

Kraujo donorais gali tapti katės ir šunys, kurie yra kliniškai sveiki, pagal planą vakcinuoti, kuriems reguliariai naudojamos priemonės nuo vidinių ir išorinių parazitų. Šunys kraujo donorais gali būti, jeigu sveria ne mažiau 18 kg ir nėra sirgę babezioze. Katės donorėmis gali būti nepriklausomai nuo jų kūno svorio.

Kokie kraujo donorystės privalumai?

Didžiausias privalumas daugeliui yra žinojimas, jog su savo augintiniu galėjote prisidėti prie kito gyvūno išgelbėjimo. Kraujo donorams taip pat yra atliekami išsamūs kraujo tyrimai, virusinių/erkių pernešamų ligų testai, nustatoma kraujo grupė. Po procedūros gyvūnas apdovanojamas kokybiškais skanėstais bei maisto papildais kraujo forminiams elementams atstatyti. Esant poreikiui, gyvūnui donorui kraujo perpylimas atliekamas nemokamai.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.