2022-07-01

15 maisto produktų, kurie yra nuodingi šunims

Visi, savo namuose auginantys šuniuką, nors kartą susidūrė ir žino, kad šunys mėgsta prašyti maisto. Žiūri gailiomis akytėmis ir laukia, ar ką nors gaus, ar kas nors nukris ant žemės. Daugelis iš mūsų pasiduoda jų įtakai ir gabaliuką maisto, kurį tuo metu gaminame ar valgome, duodame savo keturkojui.

Nors gali atrodyti, kad mūsų šunys labiau už viską nori to, ką valgome, tai nereiškia, kad jie turėtų tai gauti. Mūsų virškinimo sistemos veikia kitaip nei jų. Mes, žmonės, džiaugiamės daugybe dalykų, kurių jie negali virškinti arba kurie jiems yra toksiški.

Kai turite šunį ir žinote, kad yra tikimybė, kad pasiduosite jo viliojimui ir dalinsitės su juo maistu, būtina suprasti, ko jis negali ėsti.

1. Alkoholis

Alkoholiniai gėrimai ir maistas, kuriame yra net alkoholio pėdsakų, gali būti neįtikėtinai žalingi jūsų šuniui. Tai gali sukelti vėmimą ir viduriavimą.

Kaip ir žmonėms, jis sukels sutrikimus centrinėje nervų sistemoje ir netgi bus priežastis  kvėpavimo pasunkėjimo, drebulio, komos ar mirties. Jų kūnas nėra skirtas virškinti alkoholį. Jei jūsų augintinis išgėrė alkoholio, nedelsdami kreipkitės į  veterinarijos gydytoją.

2. Avokadas

Avokadai mums, žmonėms, gali būti supermaistas, bet šunims jis yra netinkamas. Mūsų mylimi keturkojai negali tinkamai suvirškinti avokado. Dideliais kiekiais jis gali sukelti širdies ir kraujagyslių sutrikimų. Labiausiai toksiškos avokado dalys yra jo kaulas ir žievė, tačiau ir pats minkštimas nėra naudingas.

3. Kofeinas

Mes galime gerti kavą, bet mūsų šunys neturėtų to daryti. Kofeine yra junginio, vadinamo metilksantinais. Šuniui šis junginys gali sukelti vėmimą ir viduriavimą, per didelį troškulį, šlapinimąsi, alsavimą, hiperaktyvumą, drebulį, traukulius ir net mirtį.

4. Saldainiai

Cukrus yra nereikalingas ir pavojingas jūsų šuns racione. Gali būti, kad kartais norisi duoti išbandyti nedidelį gabalėlį ko nors saldaus, tačiau net ir nedidelis kiekis gali sukelti nepageidaujamų reakcijų. Saldainiuose esantis cukrus ir konservantai gali sukelti hiperaktyvumą ir pagreitinti širdies susitraukimų dažnį. Jei šuo persivalgo saldainių, tai galiausiai gali sukelti diabetą ir nesveiką svorio padidėjimą.

5. Šokoladas

Šokoladas priskiriamas saldainių ir kavos kategorijoms, nes šokoladui gaminti naudojamos kakavos sėklos taip pat turi metilksantinų. Šokoladas yra neįtikėtinai toksiškas šunims, todėl jie niekada neturėtų mėgautis šiuo skanėstu. Juodasis šokoladas yra pavojingiausias, nes jame, yra didžiausias kakavos procentas. Net baltuoju šokoladu, kuriame yra mažiausia metilksantinų koncentracija, jūsų šuo neturėtų būti šeriamas.

6. Citrusiniai vaisiai

Galbūt matėte vaizdo įrašus, kuriuose kažkas bando pamaitinti savo šunį citrina. Nors tai juokinga ir linksma, tai nėra geriausias pasirinkimas siekiant išlaikyti gerą sveikatą. Citrusiniuose vaisiuose yra citrinos rūgšties. Šie eteriniai aliejai sukelia dirginimą ir net tam tikrą šuns burnos ir gerklės patinimą.

Jeigu keturkojis persivalgo bet kurio citrusinio vaisiaus, tai gali sukelti jų centrinės nervų sistemos sutrikimus. Tačiau, kad tai įvyktų, jie turi suvalgyti nemažą kiekį vaisių. Vartojant mažas dozes vargu ar tai sukels kokių nors problemų, išskyrus skrandžio sutrikimus.

7. Kokosas

Kokosas nėra tas, su kuriuo reikia būti itin atsargiems, kitaip nei šokoladas ar kava. Kokosas ir jo produktai, tokie kaip kokosų aliejus, neturėtų pakenkti jūsų augintiniui vartojant nedideliais kiekiais. Šviežias kokoso pienas kartais gali sukelti viduriavimą.

8. Vynuogės (įskaitant ir razinas)

Vynuogės ir razinos yra ypatingai toksiškos šunims. Mokslininkai kol kas dar nėra išsiaiškinę, koks junginys vynuogių viduje sukelia reakciją. Tačiau jei jūsų šuo ėda vynuoges ar razinas, net ir mažais kiekiais, tai gali sukelti inkstų nepakankamumą.

9. Makadamijos riešutai

Ar kada nors troškote paragauti Havajų atogrąžų krantų? Makadamijos riešutas mums gali būti skanus, tekstūruotas skanėstas, bet šuniui jie praktiškai yra nuodai. Jie sukelia letargiją, vėmimą, apatiją, drebulį ir net hipertermiją. Šie požymiai paprastai pasireiškia per 12 valandų po to, kai jie suėda riešutą, bet paprastai nesilaiko ilgiau nei 48 valandas.

10. Pieno produktai

Tokie gyvūnai kaip šunys ir katės negali suskaidyti didelio laktozės kiekio. Jie neturi fermento laktazės, kuri leistų tinkamai virškinti baltymus. Tai dažnai sukelia viduriavimą ir vėmimą. Savo augintiniui pieno produktų vertėtų neduoti, nebent ypatingai retai ir mažomis dozėmis.

11. Riešutai

Jūs neturėtumėte duoti savo šuniui jokių riešutų. Tačiau ši taisyklė negalioja žemės riešutams, kadangi jie yra ankštiniai augalai, ne riešutai.

Riešutai, tokie kaip migdolai, pekano riešutai ir graikiniai riešutai, prisideda prie pankreatito, jei keturkojai juos valgo per dažnai. Juose yra daug riebalų ir aliejų, kurie abu dažnai sukelia vėmimą ir viduriavimą.

12. Svogūnai ir česnakai

Bet kuris augalas, priklausantis bendrai Allium šeimai, gali sukelti virškinimo trakto dirginimą. Laikui bėgant tai gali sukelti raudonųjų kraujo kūnelių pažeidimą ir galiausiai anemiją. Katės yra dar jautresnės žalingam daržovių, tokių kaip svogūnai, laiškiniai česnakai ir česnakai, poveikiui.

13. Maisto produktai prisotinti natrio

Daugelis mūsų užkandžių šiais laikais yra pripildyti druskos. Tačiau didelis druskos kiekis šuniui nėra sveika. Tai sukelia pernelyg didelį troškulį ir šlapinimąsi, panašiai kaip žmonėms.

Per didelis natrio jonų kiekis jūsų šuns sistemoje galiausiai sukelia jūsų augintinio apsinuodijimą. Simptomai yra viduriavimas, vėmimas, apatija, padidėjusi kūno temperatūra, drebulys ir net mirtis.

14. Ksilitolis

Ksilitolis yra saldiklis, kuris gali būti sintetinis arba natūralus. Jis yra naudojamas visų rūšių gaminiuose skoniui pagerinti. Tai apima kepinius, saldainius, gumą ir net dantų pastą. Deja, mūsų augintiniams tai sukelia nesveiką insulino išsiskyrimą, o tai sukelia kepenų nepakankamumą, jeigu keturkojis jo suvartoja per daug. Laukui bėgant, jis taip pat gali išsivystyti į hipoglikemiją, jei jis vartojamas nuolat.

Jei jūsų šuo į tai reaguos iš karto, tai atrodys kaip vėmimas, koordinacijos praradimas ir vangumas. Simptomai taip pat gali išsivystyti į traukulius. Jei pastebėjote bet kurį iš jų, nedelsdami vykite pas veterinarą.

15. Mielės

Mielinė tešla jūsų šuns sistemoje gali sukelti nepatogų dujų kaupimąsi. Tai gali sukelti pilvo pūtimą, kuris gali būti pavojingas gyvybei, jei skrandis susisuks. Jūsų šuo niekada neturėtų ėsti žalios duonos tešlos arba duonos, iškeptos naudojant mieles.

Saugokite savo mylimus keturkojus ir nešerkite maistu, kurį valgote patys.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.