2022-07-12

Ar jūsų katė turi antsvorio?

Kaip jūsų katės svoris gali turėti įtakos jų sveikatai

Rizika, kad jūsų katė gali susirgti rimta ar gyvybei pavojinga liga, labai padidėja, kai ji turi antsvorio. Gali prireikti vos kelių kilogramų pertekliaus, kad būtų padarytas esminis poveikis jūsų katės gyvybingumui ir bendrai sveikatai.

Padidėjęs pavojus sveikatai, su kuriuo susiduria antsvorio turinčios katės

Jeigu katė turi antsvorį, padidėja tikimybė atsirasti šiomis ligomis:

  • Diabetui
  • Artritui
  • Šlapimo takų infekcijomis
  • Sąnarių skausmui
  • Lėtiniam uždegimui
  • Odos problemoms

Kaip sužinoti, ar katė turi antsvorio?

  • Patikrinkite savo katės juosmens liniją.

Turėtumėte matyti nedidelę įdubą tiesiai virš katės klubų ten, kur turėtų būti jos juosmuo, kai žiūrite į katę iš viršaus. Jei nėra aiškaus juosmens, reiškia, kad jūsų keturkojis gali turėti keletą papildomų kilogramų.

  • Pajuskite savo katės šonkaulius

Jei jūsų katės svoris yra tinkamas, turėtumėte jausti jos šonkaulius, braukdami ranka išilgai krūtinės. Jei nejaučiate savo katės šonkaulių, yra didelė tikimybė, kad jūsų katė turi antsvorio.

  • Stebėkite savo katę, kai ji nori užšokti ant baldų

Katės iš prigimties yra grakščios būtybės ir gali padaryti neįtikėtinus šuolius. Jei jūsų katei reikia daugiau nei vieno bandymo užšokti į savo įprastą vietą ant baldų arba jei jūsų katė visiškai pasiduoda, tai taip pat gali būti antsvorio ženklas.

Kaip sugrąžinti normalų svorį savo katei?

Jūsų katės mitybos poreikiai, taip pat katės amžius, veislė ir gyvenimo būdas turi įtakos jos svoriui ir jo valdymui.

Jei nerimaujate dėl savo katės svorio, gali būti, kad laikas apsilankyti pas veterinarijos gydytoją profilaktinei apžiūrai. Jis apžiūrės jūsų katę ir nustatys, ar ji neturi antsvorio.

Jei veterinaras rekomenduoja jūsų katei numesti svorio, jis pateiks rekomendacijas, kaip saugiai jo atsikratyti.

Kai kalbama apie kates, kurios turi tik šiek tiek antsvorio, dažniausiai pakanka tokio paprasto dalyko, kaip jų ėdalo dydžio koregavimas.

Tais atvejais, kai jūsų katė turi numesti daugiau kilogramų, gali būti geriausia pakeisti maistą į specializuotą, kuris yra sukurtas taip, kad padėtų svoriui kristi.

Nepaaiškinamas svorio padidėjimas

Nepaaiškinamas svorio padidėjimas gali būti didesnių sveikatos problemų simptomas. Jei pastebite staigų katės svorio padidėjimą, kuo greičiau kreipkitės į veterinarijos gydytoją apžiūrai.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.