2024-04-30
Artėjantys karščiai – kaip pasirūpinti gyvūnu tinkamai?
Termometro stulpeliui šoktelėjus į viršų, daugelis iš mūsų gerais orais mėgaujamės būdami lauke, keliaudami automobiliu ar laiką leisdami kartu su augintiniais. Kadangi gyvūnams perkaitus mirties tikimybė padidėja net 50 proc., atėjus vasaros karščiams ypatingą dėmesį turėtumėme skirti jų savijautai. Norint išvengti rimtų sveikatos problemų, kviečiame susipažinti su svarbiais principais, kuriuos būtina žinoti.
- Pasivaikščiojimai. Planuojant eiti į lauką, tai rekomenduojama daryti arba anksti ryte, arba vakare, kai lauko temperatūra yra vėsiausia. Suintensyvėjus karščiams, apribokite gyvūno fizinę veiklą – geriau rinkitės ramią, vėsią ir komfortišką aplinką.
- Vanduo. Pasirūpinkite švariu ir vėsiu vandeniu, kurio dubenėlius galite išdėlioti skirtingose namų vietose. O jeigu esate išvykę, su savimi visada turėkite buteliuką, kuriuo reguliariai galėtumėte girdyti gyvūną.
- Tiesioginiai saulės spinduliai. Nepalikite gyvūno uždarose erdvėse be oro: tai gali būti automobiliai, įvairūs vasarnamiai, šiltnamiai. Juose ypač mėgsta būti katės, kurios galiausiai dehidratuoja dėl didelės kaitros.
- Įkaitę paviršiai. Pasiekus itin aukštą oro temperatūrą, saugokite savo augintinius, kad šie nevaikščiotų stipriai įkaitusiais paviršiais. Tokiu atveju galimas skausmingas letenėlių nudeginimas.
- Perkaitimas. Intensyvus kvėpavimas, seilėtekis, nerimastingumas, ryškiai raudonos arba labai blyškios dantenos, koordinacijos sutrikimai, lekavimas – tai vieni pagrindinių šilumos smūgio simptomų. Tokiu atveju kuo skubiau nuveskite gyvūną į vėsią, gerai vėdinamą vietą, duokite šviežio, vėsaus (tik ne ledinio!) vandens, padėkite rankšluosčių ar vėsinamųjų kilimėlių, ant kurių būtų galima prigulti.
- Apsauga nuo saulės. Gyvūnams, turintiems šviesesnį ar plonesnį kailį, rekomenduojama naudoti apsauginį saulės kremą – ypač ausų galiukams, kurie linkę nudegti. Taip pat svarbu nepamiršti reguliariai šukuoti kailio.
Pasirūpinkite savo augintinio sveikata artėjant vasaros karščiams. O pasireiškus problemoms ar saulės smūgio pavojui žinokite, kad visada galite kreiptis į DR. VET kliniką savo mieste – čia dirbantys veterinarijos specialistai pasiruošę padėti visais kylančiais klausimais.