2022-08-01

Ką daryti, kad jaunas šuniukas nesikandžiotų?

Pavargote nuo nuolatinio šuniuko graužimo ir kandžiojimo? Kaip adata aštrūs dantukai gali stipriai sužaloti rankas ar sugadinti drabužius. Išmokyti šuniuką nesikandžioti lengviau, nei manote, tačiau tam reikia laiko, kantrybės ir nuoseklumo. 

Kodėl šuniukai kandžiojasi?

Graužimas, kandimas, nuolatinis dėjimas ko nors į burną yra natūralus šuniuko elgesys, atsirandantis dėl įvairių priežasčių.

  • Dantų dygimas

Dantų dygimo metu šuniukai labiau nei įprastai graužia ir kandžiojasi, nes naujiems dantims besiveržiant per dantenas, jie jaučia diskomfortą. Kad palengvintų skausmą, keturkojai linkę kąsti ir kramtyti.

  • Tyrinėjimas

Augintinis norėdamas tyrinėti aplinką pasikliauja savo burna, kadangi neturi nykščių ir negali daiktų paimti letenomis.

  • Žaidimas

Jei kada nors stebėjote, kaip šunys žaidžia kartu, tikriausiai pastebėjote, kad jie gana dažnai naudoja burną. Jie gnyba į kojas ir lengvai kandžioja vienas kitą. Be nuoseklaus valdymo ir mokymo šuniukui bus sunku išmokti, kad žaidimas su jumis skiriasi nuo žaidimo su kitu šunimi. Šis kandžiojimosi žaidimas su kitu šuniu yra svarbus, kad šuniukai išmoktų įkandimo slopinimo ir suprastų, kaip stipriai jie gali įkąsti kitam šuniui, jam nepakenkdami.

  • Veislės polinkis

Tam tikrų veislių šunys kandžiojasi dažniau nei kiti, nes tai buvo dalis to, dėl ko jie buvo veisiami. Pavyzdžiui, tam tikros piemenų veislės, pavyzdžiui, australų galvijų šunys ar australų aviganiai, kanda į kulnus, kad galėtų varyti gyvulius. Galite pastebėti, kad šios veislės bando ganyti jus, jūsų vaikus ar kitus augintinius, gnybdamos jums į pėdas ar kojas. Retriveriai taip pat gali būti labiau linkę į kandimą, nes jie nori sugriebti ir laikyti daiktus burnoje.

  • Per didelis stimuliavimas

Jei aplinkoje yra daug judesio, veiksmo, daugelis šuniukų pervargsta ir vejasi, graužia arba kandžioja greitai judančias rankas. Tokiu atveju šuniukams dažnai tereikia šiek tiek ramaus laiko atsipūsti ar pamiegoti!

Kada šuniukas nustoja kandžiotis?

Jei nuosekliai laikomasi kandžiojimo ir graužimo dresūros, dauguma šunų išauga iš kandžiojimo fazės, kai baigia dygti dantys ir turi visus suaugusius dantis – maždaug 7 mėnesių amžiaus. Tačiau, kaip minėta ankščiau, kai kurios veislės turi stiprų kandžiojimo instinktą ir reikalauja nuoseklaus valdymo ir mokymo paauglystėje ir ankstyvoje pilnametystėje.

Kaip išmokyti šuniuką nekąsti?

  • Įsitikinkite, kad jūsų šuniukas turi pakankamai kramtymo ir tampymo žaislų

Turėkite keletą skirtingų rūšių kramtukų ir žaislų, kuriuos jūsų šuniukas galėtų kramtyti. Padėkite keletą mėgstamiausių šuniuko tampymo ar kandžiojimo žaislų lengvai pasiekiamoje vietoje, kad galėtumėte juos išsitraukti, kai šuniukas pradės kandžiotis.

  • Sustabdykite šuniukus jiems besiruošiant kąsti

Jei jūsų šuniukas uždeda dantis ant odos (ar drabužių), nedelsdami sustinkite ir pasakykite „ouch”! Stenkitės neatitraukti rankos, nes toks greitas judesys paprastai privilioja šuniuką žaisti toliau. Jei šuniukas atsitraukia ir nustoja kąsti, ramiai pagirkite jį. Tada galite toliau glostyti ar žaisti, arba, jei jūsų šuniukas atrodo per daug susijaudinęs ir tuoj pat pradės kandžiotis, duokite jam žaisliuką.

  • Nukreipkite įkandimą

Jei jūsų šuniukas pradeda ieškoti jūsų rankų ar drabužių, paimkite vieną iš specialių žaislų ar kramtukų, kuriuos pasislėpėte, ir nukreipkite į tai jo dėmesį.

Geriausia vengti šaukti, mušti ar stumdyti šuniuką, kai jis pradeda graužti ar kandžioti. Kai kurie šuniukai susipainios ir manys, kad vis dar bandote žaisti, jei juos atstumsite, o tai gali tik sustiprinti energiją. Jei nerimaujate, kad jūsų šuniuko įkandimas ribojasi su agresija arba yra susijęs su išteklių saugojimu, labai svarbu kuo greičiau susisiekti su sertifikuotu profesionaliu šunų treneriu, kad tai išspręstumėte.

Svarbiausia atsiminti, jei jūsų šuniukas nori jums kąsti, turite nukreipti jo dėmesį nuo savęs. Jei nuolat duodate savo šuniukui ką nors tinkamo įkąsti ir kramtyti, mažiau tikėtina, kad jis norės eiti paskui jūsų rankas. O kai jie subręs ir baigs dygti dantys, įgysite tvirtas kandžiojimosi manieras ir gerus įpročius.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.