2022-06-28

Kelionė į užsienį su augintiniu: kaip pasiruošti?

Ar šią vasarą planuojate keliauti su augintiniu į kitą šalį? Suprantame, kad pasiruošimas šiai kelionei gali būti truputį painus, todėl DR.VET Savanorių klinikos veterinarijos gydytoja Dovilė Žakienė dalinasi svarbiausia informacija, kaip tinkamai pasiruošti užsienio kelionei su augintiniu. Veterinarė pateikia informaciją, kokias procedūras reikia atlikti prieš išvykstant iš šalies bei kokius dokumentus būtina turėti su savimi. 

Pirmiausia, kad su augintiniu būtų galima iškeliauti į užsienį, reikia pasirūpinti gyvūno augintinio pasu. Tam, kad šis pasas būtų išduotas, augintinį reikia atvežti pas veterinarijos gydytoją paženklinti.

Prieš keliaujant į Europos Sąjungos ir trečiąsias šalis, būtina augintinio vakcinacija nuo pasiutligės. Svarbu žinoti, kad po pasiutligės skiepo turi praeiti ne mažiau kaip 21 diena iki iškeliavimo su augintiniu. Ši taisyklė negalioja tiems, kurie kasmet laiku skiepija savo augintinį, taip kaip reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai.

Keliaujant į tokias šalis, kaip Anglija, Airija, Suomija ar Malta, šunis būtina išgydyti nuo echinokokozės arba paprasčiau tariant – nukirminti. Tai yra paprasta procedūra, kurios metu veterinarijos gydytojas duoda tabletę ir pažymi tai gyvūno augintinio pase. Tai turi būti atlikta ne daugiau kaip 120 valandų ir ne mažiau kaip 24 valandos prieš išvykimą, į kurią nors iš paminėtų šalių.

Vykstant į trečiąsias šalis Jums gali tekti papildomai atlikti pasiutligės antikūnų kiekio nustatymo tyrimą, arba kitokių papildomų procedūrų, kurių reikalauja tos šalies įstatymai. Kai kurios šalys taip pat taiko išimtis. Veterinarijos gydytoja pataria apie tai daugiau pasiskaityti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos puslapyje, skiltyje “keliavimas su gyvūnais”: https://vmvt.lt/keliavimas-su-gyvunais

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.