2022-06-23

Kodėl mano katei iš burnos ertmės eina blogas kvapas?

Katės yra užsitarnavusios reputaciją, kaip itin save prisižiūrintys ir švarūs gyvūnai. Tad visiškai normalu susirūpinti, kai iš jūsų katės burnos ima sklisti nemalonus kvapas. Priežastys, dėl ko taip gali nutikti, gali būti  įvairios – nemalonaus kvapo naujas maistas, dantų dygimas ar rimtos ir net gyvybei pavojingos ligos..

Viena iš dažniausių kačių blogo burnos kvapo priežasčių yra dantų ligos

Burnos ertmės bei dantenų uždegimą sukelia besikaupiančios apnašos ir akmenys. Tai veda link bakterijų dauginimosi ir nemalonaus kvapo. Ant dantų susidarius storam kalcifikuotam akmeniui, vienintelis būdas tinkamai išspręsti problemą yra kruopštus valymas arba dantų higiena taikant bendrąją anesteziją. Užkirsti kelią šios problemos pasikartojimui galite naudodami specializuotus maisto produktus ir skanėstus, tačiau geriausias būdas išvengti dantų ligų yra reguliarus dantų valymas.

Kita dažna problema, galinti sukelti nemalonų kvapą, yra kačių gingivostomatito kompleksas

Tai sunkus dantenų uždegimas, kurį daugeliu atvejų sukelia užsikrėtimas tam tikromis virusinėmis ligomis. Imuninė sistema pradeda intensyviai reaguoti net į nedidelį apnašų kiekį ant dantų. Ši dantenų būkle dažnai yra labai skausminga. Šeimininkas gali pastebėti tokius simptomus, kaip seilių varvėjimą, sumažėjusį apetitą. Dėl šios sekinančios būklės labai svarbu kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Kitos burnos ertmės problemos, kurios taip pat gali sukelti nemalonų kvapą

Tai įstrigęs maistas tarp dantų ar burnos žaizdos, kurioms kartais net gali prireikti gydymo antibiotikais. Veterinarijos gydytojas problemą pamatyti gali jau konsultacijų kambaryje, tačiau kartais prireikia ir nuodugnesnio ištyrimo anestezijos metu, kad būtų galima diagnozuoti problemą ir pašalinti nepageidaujamą objektą.

Eozinofilinės hiperplazija katėms būdingas sutrikimas, kuris gali atsirasti burnoje

Jos matomos kaip iškilusios, paraudusios vietos, kurios gali atrodyti kaip gumbeliai ar opos burnoje ar liežuvyje. Jų sukeliamas uždegimas ir kartais antrinės infekcijos gali sukelti halitozę. Manoma, kad jie atsiranda dėl padidėjusio jautrumo arba imuninio atsako, tačiau yra gana menkai suprantami. Dažnai juos gali būti sunku atskirti nuo sunkesnių ligų, tokių kaip vėžys, todėl diagnozei patvirtinti gali būti rekomenduojama atlikti biopsiją.

Deja, ypatingai vyresnio amžiaus katėms, blogas burnos ertmės kvapas gali būti rimtesnės problemos požymis

Katėms kartais išsivysto burnos navikai – dažniausiai tai vadinama plokščialąsteline karcinoma. Tai agresyvus ir skausmingas navikas, kurį labai sunku gydyti. Deja, dažnai jie būna pažengę, kai juos atranda veterinarijos gydytojas. Net ir turint daugybę gydymo galimybių, daugelio sergančių kačių prognozė yra prasta.

Inkstų ligos

Pirmuosius klinikinius požymius, tokius kaip padidėjęs vandens suvartojimas ir šlapinimasis bei svorio netekimas, gali būti sunku atpažinti, tačiau ligai progresuojant katėms gali atsirasti „ureminis kvėpavimas”. Tai rodo didelį cheminės medžiagos, vadinamos karbamidu, kiekį kraujyje, kuris paprastai pašalinamas per inkstus. Nors inkstų liga nėra išgydoma, ją galima nuslopinti, pastebėjus ankstyvoje stadijoje, todėl svarbu pastebėjus aukščiau išvardintus simptomus, nedelsiant pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

Yra daug galimų priežasčių dėl kurių katėms gali pasireikšti blogas burnos kvapas. Atmetus paprastas priežastis, pavyzdžiui, mitybą ar dantų dygimą, veterinarijos gydytojas turi atlikti išsamų tyrimą, kad nustatytų problemą ir rekomenduotų geriausią gydymo kursą. Daugelį pagrindinių priežasčių galima lengvai išgydyti!

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.