2022-08-25

Kodėl šunys ėda žolę?

Susirūpinę naminių gyvūnėlių tėvai dažnai laužo galvą ir stebisi, kodėl jų šunys mėgsta ėsti žolę. Tiesą sakant, daugelis šunų ės žolę, vems ir tada vėl pradės ėsti žolę.

Ar tai gali būti požymis, kad šuo jaučia, kad jo skrandyje yra kažkas, ką reikia pašalinti? Ar šuo suvalgė ko nors nuodingo? Ar šuo savarankiškai gydosi dėl nediagnozuotos sveikatos būklės?

Kai kurie šunys vemia suėdę žolės, tačiau tai nėra taikoma visiems šunims. Didžioji dauguma šunų ėda žolę be jokių skrandžio sutrikimo požymių ar simptomų. Dėl to mažai tikėtina, kad šunys ės žolę, kad sukeltų vėmimą. Tai kodėl jie tai daro?

Fizinės priežastys, dėl ko šunys ėda žolę

Kaip ir žmonėms, šunims reikia skaidulų, kad jų virškinimo sistema veiktų sklandžiai. Juk šunys yra visaėdžiai. Tai reiškia, kad gera sveikata priklauso nuo augalinio maisto ir aukštos kokybės mėsos. Žolėsėdimas gali būti paprastas būdas jūsų šuniukui į savo racioną įtraukti stambiųjų pašarų, padedančių užtikrinti, kad maistas tekėtų per virškinimo traktą.

Tačiau jei jūsų šuo ėda žolę ir rodo skrandžio sutrikimo požymius, gali kilti medicininių problemų. Šunys gali kentėti nuo įvairių skrandžio ir virškinimo trakto problemų, įskaitant pankreatitą ir uždegimines žarnyno ligas. Jei jūsų šuo ėda žolę ir pasireiškia kiti simptomai, pvz., apetito praradimas, sumažėjęs energijos kiekis, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, turite nuvežti jį pas veterinarijos gydytoją apžiūrai.

Psichologinės priežastys, dėl ko šunys ėda žolę

Šunys dažnai ėda žolę iš nuobodulio ar nerimo, lygiai taip pat, kaip žmonės kramto nagus. Jei jūsų šuo nerodo jokių virškinimo problemų, bet ir toliau graužia žolę, apsvarstykite psichologines jo elgesio priežastis.

Jei jūsų šuo tiesiog kenčia nuo nuobodulio, pasivaikščiojimų ilgis, atstumas ar intensyvumas gali padėti sumažinti žolės ėdimą.

Atsiskyrimo nerimas taip pat gali būti priežastis, dėl kurios jūsų šuo ėda žolę. Išeidami iš namų pabandykite palikti seną antklodę ar marškinėlius su kvapais. Pažįstamas kvapas gali jį nuraminti ir padėti pažaboti įprotį ėsti žolę.

Ar mano augintiniui saugu ėsti žolę?

Jei jūsų šuo yra sveikas ir reguliariai vartoja vaistus nuo parazitų, žolės ėdimas laikomas saugiu elgesiu.

Kad jūsų žolės graužikas būtų sveikas, įsitikinkite, kad ant žolės, kurią mėgsta ėsti jūsų šuo, nėra herbicidų, pesticidų ar trąšų.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.