2022-08-19

Kodėl svarbu reguliariai atlikti gyvūno apžiūrą?

Kasmetinės šunų ir kačių apžiūros leidžia veterinarijos gydytojui stebėti jūsų augintinio sveikatą, pastebėti ankstyvus ligos požymius ir atlikti prevencinį gydymą, kuris padės apsaugoti jūsų augintinį nuo galimų pavojų. Šiame straipsnyje trumpai paaiškinsime prevencinės naminių gyvūnėlių priežiūros naudą.

Kodėl reikėtų vykti atlikti kasmetinę apžiūrą, jeigu mano augintinis atrodo sveikas?

Prevencinė priežiūra – tai geros jūsų augintinio sveikatos palaikymas ir jiems reikalingos priežiūros suteikimas, kad jie būtų sveiki ir gyventų ilgiau. Prevencinė naminių gyvūnėlių priežiūra prasideda nuo įprastinių sveikatos patikrinimų kasmet arba du kartus per metus, atsižvelgiant į jūsų šuns ar katės poreikius.

Nuvedus šunį ar katę pas veterinarą, net jei jis atrodo visiškai sveikas, jūsų veterinarijos gydytojas galės apžiūrėti augintinį, patikrinti, ar nėra ankstyvų ligos požymių, pakonsultuoti priežiūros ir mitybos klausimais. Itin svarbu naudoti priemones nuo vidaus ir išorės parazitų, gyvūną reguliariai skiepyti nuo virusinių ligų. Vizito metu gydytojas suteiks išsamią informaciją šiais klausimais.

Anksti pastebėjus sveikatos problemas ir pritaikius gydymą, pacientą galima sėkmingai išgydyti ar bent sustabdyti ligos plitimą ir vėliau ją kontroliuoti pritaikytomis priemonėmis.

Kaip dažnai reikėtų vykti augintinio apžiūrai?

Mūsų veterinarijos gydytojai rekomenduoja bent vieną kartą metuose atlikti šunų ir kačių profilaktinius sveikatos patikrinimus. Tačiau kiekvienas augintinis yra skirtingas ir turi skirtingus poreikius – ypač senstant. Todėl jūsų augintinio sveikatos tikrinimo dažnumas priklausys nuo jūsų šuns ar katės amžiaus ir ligos istorijos.

Jauni šuniukai ir kačiukai dažnai pažeidžiami virusinių ligų, kurioms suaugę augintiniai atsispiria lengviau. Dėl šios priežasties savo naująjį šeimos narį turėtumėte reguliariai nuvesti apžiūrai, bent kelis kartus pirmaisiais jo gyvenimo metais. Įvairios ligos dažnai užklumpa ir senyvo amžiaus augintinius, todėl juos rekomenduojama apžiūrėti du kartus per metus, esant poreikiui ir dažniau.

Kokias procedūras atlieka veterinarijos gydytojas augintinio apžiūros metu?

Kai atvyksite į kliniką savo augintinio apžiūrai, veterinarijos gydytojas peržiūrės gyvūno ligos istoriją ir išklausys jūsų visus rūpesčius.

Po šių pradinių veiksmų jūsų veterinarijos gydytojas atliks fizinį jūsų augintinio patikrinimą, kuris paprastai apima bet kurį arba visus toliau nurodytus dalykus:

  •  Pasiklausys jūsų augintinio širdies ir plaučių.
  •  Patikrins augintinio svorį, laikyseną ir eiseną.
  •  Patikrins ar akyse nėra paraudimo, išskyrų, ar kitokių problemų.
  •  Apžiūrės augintinio kailį bei odą, ar nėra parazitų, pleiskanų ir kt. problemų.
  •  Apžiūrės augintinio pėdas ir nagus, ar nėra pažeidimų ar rimtesnių sveikatos problemų.
  • ·Apžiūrės augintinio ausis, ar nėra parazitų, infekcijos ar kitokių problemų.
  •  Apžiūrės augintinio dantis, ar nėra apnašų, dantų gedimų ir kt. problemų
  •  Apčiuopos būdu patikrins augintinio kūną, stengdamasis išsiaiškinti ar gyvūnas nejaučia skausmo, ar nėra tynio, žaizdų, darinių ir kt. problemų.

Visi šie apžiūros testai skirti aptikti bet kokias jūsų augintinio sveikatos problemas. Kadangi šunys ir katės negali pasakyti kaip jaučiasi, tokia patikra padeda tai nustatyti.
Užsirašyti augintinio apžiūrai galite paskambinę į Jums artimiausią DR.VET veterinarijos kliniką: https://www.drvet.lt/kontaktai/

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.