2024-04-30

Kūdikio gimimas šeimoje – kaip naujiesiems pokyčiams paruošti gyvūną?

Kūdikio gimimas – tai didelė šventė, reiškianti naują pradžią ir begalinį džiaugsmą kiekvienai šeimai. Ruošiantis naujagimio sutikimui, svarbu nepamiršti savo augintinio, kuriam toks gyvenimo pokytis gali tapti tikru išbandymu. Šiame straipsnyje dalinamės naudingais patarimais, kuo pasirūpinti, jog šis perėjimas būtų kuo sklandesnis.

  • Pasiruošimas. Turintiems augintinį, nėštumo laikotarpį rekomenduojama išnaudoti pasiruošimui. Nors tiek šunys, tiek katės geba prisitaikyti prie įvairių gyvenimo pokyčių, pradžioje gali pasireikšti pavydas dėl dėmesio, nukreipto į kūdikį. Todėl įrenginėjant naujojo šeimos nario kambarį, patariama įtraukti ir gyvūną – kad šis turėtų laiko apsižvalgyti, susipažinti su naujais baldais.
  • Kūdikio garsai. Kūdikiai, susidurdami su tam tikru diskomfortu (skausmu, alkiu, išsekimu), dažniausiai verkia – tai gali varginti gyvūnus. Todėl rekomenduojama naudoti mažų vaikų garsus, šuniui ar katinui duodant skanėstą ir tokiu būdu kuriant teigiamas asociacijas.
  • Rutinos pokyčiai. Gimus kūdikiui, kinta mūsų kasdienybė ir įpročiai, tad patariama jau iš anksto į rutiną įtraukti tam tikrų pokyčių, kurie būtų susiję su gyvūnui įprastais veiksmais (žaidimais, valgiu). Taip pat einant pasivaikščioti galima su savimi vežiotis tuščią vežimėlį.
  • Naujos taisyklės. Jeigu norite, kad augintinis nustotų daryti jam įprastus dalykus (pavyzdžiui, kartu miegoti lovoje, šokinėti ant baldų ir pan.), tuomet įveskite naujas taisykles dar prieš gimstant kūdikiui.
  • Pažintis su mažyliu. Kūdikiui gimus, rekomenduojama gyvūnui atnešti pirmąją antklodę ar drabužėlį – taip šuo arba katinas galės susipažinti su naujuoju kvapu. Kai su naujagimiu grįšite namo, palaukite bent kelias minutes. Pirmiausiai į vidų įženkite vieni, pasisveikindami taip, kaip įprastai, o vėliau atsargiais judesiais, rankose laikydami naująjį šeimos narį, supažindinkite mažylį su gyvūnu. Jeigu augintinis reiškia susierzinimą, duokite jam laiko ir erdvės.
  • Priežiūra. Niekada nepalikite kūdikio ir gyvūno be priežiūros.

Vienas iš svarbiausių dalykų siekiant sklandaus vaiko ir gyvūno santykio yra laikas ir kantrybė. Visgi, jeigu patiriate sunkumų ar norėtumėte pasikonsultuoti kitais klausimais, visada galite kreiptis į veterinarijos klinikas DR. VET, kuriose dirba kvalifikuoti specialistai, pasiruošę Jums padėti.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.