2023-02-23

Mano katė manęs nekenčia – ar tikrai? 8 katės meilės kalbos

Kaip iš katės elgesio suprasti, ar ji mane myli? Kiekvienas katės savininkas norėtų turėti atsakymą į šį klausimą, pasakoja „Dr. Vet“ kačių bihevioristė ir zoopsichologė Svetlana Katkauskienė. Ji pasakoja, kad kačių elgesys neretai yra kur kas diskretiškesnis nei šunų, tačiau žinant katės kūno kalbos ypatumus savininkas gali lengviau suprasti, kaip ji parodo rūpestį ir pasitikėjimą jų tarpusavio ryšiu. 

Į viršų iškelta uodega – pavojus ar meilė?

Katės uodegos judėjimas gali reikšti labai daug, nes būtent šia kūno dalimi ji perduoda didelę dalį savo jausmų ir nuotaikų, pasakoja „Dr. Vet“ kačių specialistė ir zoopsichologė Svetlana Katkauskienė.

„Kai grįžtame namo ir katė mus pasitinka su klaustuko formos iškelta uodega, tai reiškia, kad ji džiaugiasi matydama šeimininką ir tokiu būdu išreiškia savo džiaugsmą. Iš tiesų, uodega net neprivalo būti klaustuko formos – jeigu ji iškelta aukštyn, tai jau yra neabejotinas katės meilės ženklas jums. O jei dar katė jus brūkšteli uodegos galiuku, galite žinoti, kad ji iš tiesų yra laiminga“, – pasakoja S. Katkauskienė.

Apie meilę galima kalbėtis žvilgsniais

„Kačių mirksėjimas abiem akimis prilygsta bučiniui. Jei norite atsakyti tuo pačiu, tiesiog lėtai mirktelėkite savo katei abiem akimis. Tai stipraus pasitikėjimo išraiška, kai katė giliai žiūri į jūsų akis ir akimirkai užmerkia vieną akį, tarsi mirktelėdama, arba net užmerkia abi akis. Tai labai aiškus ženklas, kad ji šalia jūsų jaučiasi patogiai ir saugiai“, – atskleidžia kačių elgesio specialistė.

Dovanų – negyvos pelės ir paukščiai

„Jei į lauką išėjusi katė atneša jums negyvą paukštį ar negyvą pelę – tai didelis meilės ženklas. Net jeigu jums toks vaizdas netinka, vis tiek privalu įvertinti katės dovaną. Katės mėgsta šeimininkams dovanoti dovanas, todėl jas svarbu vertinti. Pagirkite katę, net jeigu tai jai nepatinka, o atsikratyti negyvų katės trofėjų geriausia jai nematant“, – šypsosi S. Katkauskienė.

Parodytas pilvukas – ryškus pasitikėjimas

Zoopsichologė pasakoja, kad kai katė atsuka pilvą į žmogų, ji pasirodo esanti neapsaugota ir pažeidžiama. Tokiu būdu ji tarsi sako, kad visiškai pasitiki savo šeimininku, ir tai glaudžiai susiję su meile. Pilvas yra jautriausia katės vieta – jeigu jį susižeistų, tai gali būti mirtina. Tad jeigu katė prisileidžia šeimininką paglostyti jos pilvą, tai yra stiprus pasitikėjimo ir meilės ženklas.

Parodo, kad žmogus priklauso jai

Katės trinasi į daiktus dažniausiai dėl teritorinių priežasčių. Kačių elgesio specialistė pasakoja, jeigu katė trinasi į šeimininko galvą, nosimi glosto jo kūną – rankas, krūtinę, klubus – ji taip pasižymėjusi savo kvapų liaukomis tarsi signalizuoja, kad žmogus priklauso jai. Toks trynimasis į žmogaus kojas ar galvą – meilės ženklas.

Jeigu katė laižo jus – jūs jai patinkate

„Jei katė prisiglaudusi prie jūsų galvos, uosto veidą ar net jį laižo, tai yra tikras ženklas, kad labai jai patinkate. Tokiu būdu ji aiškiai parodo, kad šeimininką laiko savo kačių šeimos dalimi. Tarp kitų kačių jos tarpusavyje demonstruoja meilę tvarkydamos viena kitos kailį jį laižant. Be to, taip motinos katės stiprina ryšį su savo kačiukais. Taigi, kai katė taip elgiasi su jumis, galite jaustis pamaloninti ir pagerbti“, – sako S. Katkauskienė.

Katė minko letenomis

„Žmogaus minkymas letenėlėmis – tai viena stipriausių katės meilės išraiškų. Toks minkymas letenėlėmis prasideda nuo mažens, kai kačiukai tokiu būdu skatina mamos pieno tekėjimą. Jei katė jau suaugusi, letenų minkymas ant žmogaus reiškia absoliutų pasitenkinimą, džiaugsmą ir tam tikrą garbinimą“, – pasakoja S. Katkauskienė.

Katė miega šalia

Zoopsichologė pasakoja, kad kiekvienos katės elgesys labai individualus. Kol vienos dažniau glaudžiasi prie šeimininko, antros meilę parodo kitais būdais. Pavyzdžiui, jei jūsų katė nesirenka miegoti savo gulte, o guli ant stalo, kol jūs dirbate, arba atsigula ant sofos šalia jūsų ar lovoje, galite būti tikri: katė jus myli. Ji tai parodo norėdama būti šalia.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.