2022-07-08

Netaisyklinga gyvūnų mityba

„Viena iš dažniausių problemų, su kuria susiduriame veterinarijoje, yra netaisyklinga gyvūnų mityba”, – teigia DR.VET Vytenio veterinarijos gydytojas Žygimantas Besakirskas.

Netaisyklinga augintinio mityba dažniausiai atsiranda dėl šeimininkų besaikės meilės savo keturkojui ir noro jį lepinti.Tačiau svarbu atsiminti, kad norint sveikai ir taisyklingai maitinti savo augintinį, derėtų visą mitybą aptarti su veterinarijos gydytoju.

Kokios didžiausios klaidos yra daromos?

Prie pagrindinio gyvūno ėdalo papildomai pridedama žmonių maisto, tokio kaip kiaušiniai, varškė, konservai ir t.t.

Veterinarijos gydytojas sako, kad gyvūnų mityba turėtų būti kuo paprastesnė ir aiškesnė. Keturkojis turėtų būti maitinamas tik vienu atsirinku, kokybišku maistu, pavyzdžiui, sausu. Visi šalutiniai dalykai, kaip pavyzdžiui, skanukai, turėtų būti duodami tik su tikslu gyvūną paskatinti, dresuoti.

Dažnas besaikis lepinimas, leidimas gyvūnui prieiti prie maisto indelio ir ėsti kada nori lemia nutukimą, viršsvorio problemas. Iš to gali ateiti ir daug kitų rimtų sveikatos problemų.

Viena iš didžiausių gyvūnų mitybos klaidų yra lepinimas maistu nuo stalo. Pavyzdžiui, duodant vieną pienišką dešrelę 10 kg sveriančiam šuniui, viršijame druskos normų kiekį 10 kartų. Lygiai taip pat ir šerdami kitais produktais, norėdami gyvūnui gero, galime jam labai pakenkti ir privesti prie rimtų sveikatos sutrikimų.

Sveika ir teisinga gyvūnų mityba yra geros sveikatos rodiklis, todėl labai svarbu augintinio nelepinti ir naudoti tik kokybišką maistą.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.