Gyvūnų anesteziologija

Gyvūnų anestezija yra svarbi, kasdien veterinarijos gydytojų, ir ypač chirurgų, naudojama procedūra. Narkozė gyvūnams taikoma ne tik sudėtingų operacijų ir procedūrų metu. Ji gali būti pasitelkiama ir atliekant gyvūno apžiūrą ar įvairius vaizdinės diagnostikos tyrimus, kai jis yra sudėtingo charakterio ar tiesiog negali pabūti ramiai.

Dr.Vet

Mūsų veterinarijos gydytojai geba tinkamai parinkti geriausią anestezijos variantą kiekvienam gyvūnui, priklausomai nuo jo amžiaus, veislės, gyvybinių parametrų, priežasties, dėl kurios taikoma anestezija. Visada prieš taikant narkozę, gyvūno savininkams paaiškinama, kodėl ji reikalinga, informuojama apie galimas rizikas, supažindinama su anestezijos eiga.

Anestezijos metu nuolat stebima gyvūno būklė ir gyvybiniai parametrai, lašinami intraveniniai skysčiai. Mūsų klinikose naudojama moderni aparatūra, leidžianti narkozę palaikyti su inhaliacinėmis dujomis, kurios yra ne tik saugesnės gyvūnui, bet ir užtikrina sklandesnę anesteziją bei greitesnį pabudimą iš jos. Anestezijos aparatai naudingi ir tuo, jog esant poreikiui, gali būti dirbtinai ventiliuojami gyvūno plaučiai. Visos anestezijos metu gyvybinius parametrus, tokius kaip širdies susitraukimų greitis, EKG, kvėpavimo ritmas ir greitis, kraujo prisotinimas deguonimi, spaudimas ir kiti, registruoja naujausi monitoringo aparatai. Visus rodiklius visos procedūros metu prižiūri ir fiksuoja veterinarijos gydytojo asistentas.

Sklandžiam gyvūno pabudimui iš anestezijos taip pat svarbi priežiūra, tad jo metu šalia gyvūno būna veterinarijos gydytojo asistentai. Jie pasirūpina, kad gyvūnas atsikeltų patirdamas kuo mažiau streso, jeigu narkozės metu nukrenta gyvūno kūno temperatūra, taiko intensyvų jo šildymą.

Patikėję savo gyvūno sveikatą veterinarijos klinikų tinklo „Dr.Vet“ profesionalams galėsite būti ramūs, kad nuo pirmo vaisto suleidimo iki pilno gyvūno pabudimo šalia jo visada bus savo darbą išmanantys, sklandžia anestezijos eiga pasirūpinsiantys specialistai.

Kada ir kodėl būtina atlikti šią procedūrą?

Kad ir kaip norėtume išvengti gyvūno anestezijos, kartais atlikti tam tikrų tyrimų ar procedūrų be jos paprasčiausiai neįmanoma. Anestezija gyvūnams dažniausiai taikoma:

  • Visų chirurginių procedūrų, dantų tvarkymo, endoskopinio tyrimo metu.
  • Atliekant ortopedinį rentgeno tyrimą.
  • Kai gyvūnas yra sunkaus charakterio ir agresyviai reaguoja į bet kokią manipuliaciją.
  • Kai gyvūnas jaučia didelį skausmą (po įvairių traumų, sudėtingų ligų atveju).
  • Gyvūno būklės stabilizavimui, pvz., intensyvių traukulių metu.
Dr.Vet

Svarbu žinoti

Gyvūnų savininkai dažnai bijo anestezijos, ypač tada, kai gyvūnas yra vyresnio amžiaus. Mūsų veterinarijos gydytojų tikslas – užtikrinti, kad anestezija būtų sklandi ir saugi, tad prieš kiekvieną narkozę imamasi visų reikiamų atsargumo priemonių. Veterinarijos gydytojas kruopščiai įvertina gyvūno būklę, gyvybinius parametrus, esant poreikiui rekomenduoja atlikti išsamius kraujo tyrimus, atvykti kardiologo konsultacijai. Siekiant sumažinti aspiracijos riziką, savininkų prašoma nešerti augintinio 6-12 val. prieš planuojamą anesteziją. Mūsų klinikose naudojami tik naujausi anestezijos ir monitoringo aparatai, kurie padeda užtikrinti saugią narkozę net ir vyresnio amžiaus gyvūnams.

Veterinarijos gydytojai Jums papasakos apie visą anestezijos eigą, jos poreikį bei rizikas, o gyvūnui atsibudus iš narkozės, būtinai informuos, kaip praėjo procedūra. Svarbu atsiminti, jog po narkozės gyvūnai kurį laiką gali būti vangesni, neturėti jėgų, nelaikyti pusiausvyros. Po anestezijos svarbu užtikrinti gyvūnui ramią aplinką, vengti didelio fizinio aktyvumo. Dažniausiai jau kitą dieną gyvūnas gali grįžti į įprastą ritmą.

D.U.K.

Ar saugu atlikti anesteziją vyresnio amžiaus gyvūnams?

Kiekviena anestezija turi rizikų. Ne paslaptis, kad su amžiumi tos rizikos didėja. Tačiau atlikus kraujo tyrimus, kardiologo apžiūrą, išsamią veterinarijos gydytojo apžiūrą, šias rizikas galima maksimaliai sumažinti.

Kokios yra anestezijos komplikacijos?

Priklausomai nuo to, kiek laiko gyvūnas praleidžia anestezijoje, didėja anestezijos komplikacijų rizika. Apie visas jas veterinarijos gydytojas papasakoja dar prieš gyvūnui taikant anesteziją. Vienos dažniausiai pasitaikančių anestezijos komplikacijų:

  • Anafilaksija. – Respiratorinės sistemos sutrikimai.
  • Kardiovaskulinės sistemos sutrikimai.
  • Termoreguliacijos sutrikimai.
  • CNS sutrikimai.
  • Jutiminių organų sutrikimai.
  • Vidaus organų nepakankamumas.
  • Staigi mirtis.

Pasireiškus šalutiniams anestezijos poveikiams, gyvūnas dažniausiai yra stacionarizuojamas, stebima jo būklė ir tik ją stabilizavus, jis išleidžiamas namo.

Kaip sumažinti anestezijos rizikas?

Sumažinti anestezijos rizikas galima prieš anesteziją įsivertinus gyvūno gyvybinius parametrus, atlikus išsamius kraujo tyrimus, veterinarijos gydytojui kardiologui įvertinus širdies funkciją.

Anestezijos riziką didina nestabili gyvūno būklė, nenustatytos patologijos, sutrikusi vidaus organų veikla, ypač inkstų ir kepenų, per kuriuos metabolozuojami visi anestezijos metu naudojami vaistai. Taip pat svarbi širdies ir plaučių, kurie atsakingi už visą gyvūno organizmo funkcijų reguliavimą, sveikata.

Kaip žinoti, ar gyvūnas pabus iš narkozės?

Net ir atlikus visus reikiamus tyrimus prieš anesteziją, visada išlieka rizika, jog gyvūnas iš narkozės nepabus. Tačiau veterinarijos klinikų tinkle „Dr.Vet“ taikomos naujausios technologijos, moksliškai patvirtinti anestezijos protokolai, pasitelkiamos būtiniausios atsargumo priemonės tam, kad gyvūno anestezija vyktų kuo sklandžiau, o ši rizika būtų maksimaliai sumažinta.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App