Gyvūnų vakcinacija

Gyvūnų vakcinacija yra pagrindinė profilaktikos priemonė nuo pavojingų užkrečiamųjų ligų. Tam, kad būtų užtikrinta kuo patikimesnė apsauga, svarbu kiekvienam gyvūnui parinkti tinkamą vakcinacijos planą ir atsakingai jo laikytis.

Dr.Vet

Šunys, katės ir šeškai yra privalomai skiepijami nuo pasiutligės. Ši vakcina yra reglamentuota įstatymais, o vakcinacijos data yra pažymima augintinių registre. Tik nuo pasiutligės vakcinuoti augintiniai gali keliauti į užsienio šalis.

Į kačių kasmetinius kompleksinius skiepus įeina vakcinacija nuo panleukopenijos, rinotracheito, kalicivirozės virusų – vienų lengviausiai užkrečiamų ir pavojingų virusinių ligų.

Šunys kasmet yra skiepijami nuo šunų maro, parvoviruso, infekcinio šunų hepatito, 2 tipo šunų adenoviruso ir šunų paragripo viruso. Papildomai šunys gali būti skiepijami nuo šunidžių kosulio.

Triušiai vakcinuojami nuo triušių virusinės hemoraginės ligos ir miksomatozės. Šeškus privalu skiepyti nuo šunų maro.

Visos vakcinacijos yra pažymimos skiepų pažymėjime arba europiniame augintinio pase. Mažus šuniukus ir kačiukus galima vakcinuoti nuo 8 sav. amžiaus kompleksiniais skiepais, o nuo pasiutligės gyvūnai skiepijami nuo 12 sav. amžiaus. Triušiai paprastai vakcinuojami nuo 10 mėn. amžiaus. Praėjus 3-4 sav. po pirmos vakcinos, gyvūnai turi būti revakcinuojami, kad būtų užtikrintas vakcinos veikimas. Vėliau, priklausomai nuo vakcinos, revakcinacija atliekama kas 1-3 metus.

Konsultacijos metu veterinarijos gydytojas parinks tinkamiausią Jūsų augintiniui vakcinacijos planą, paaiškins galimus vakcinų šalutinius poveikius bei atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.

Kodėl reikia vakcinuoti augintinį?

  • Vakcinacija apsaugo gyvūną nuo sudėtingų, lengvai plintančių ir gyvybei pavojingų ligų.
  • Vakcinacija nuo pasiutligės yra privaloma vadovaujantis LR įstatymais. Tik nuo pasiutligės vakcinuoti augintiniai gali keliauti į užsienio šalis.
  • Vakcinacija užkerta kelią ligų plitimui tarp lauke gyvenančių, beglobių gyvūnų.
Dr.Vet

Svarbu žinoti

Gyvūnų vakcinacija yra trumpa procedūra, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos reikėtų žinoti gyvūno savininkui.

Gyvūnų vakcinacija atliekama tik kliniškai sveikiems augintiniams. Jeigu pastebėjote, kad gyvūnas pradėjo sloguoti, prastai jaučiasi, vakcinacija turės būti nukelta vėlesniam laikui, kai gyvūnas pasveiks.

10-14 dienų prieš kiekvieną vakcinaciją svarbu atlikti gyvūno dehelmintizaciją – sugirdyti tabletę nuo kirminų.

Svarbu paminėti, jog net ir į lauką neišeinantiems gyvūnams būtina atlikti profilaktinę vakcinaciją, nes lengvai užkrečiamas ligas galime atnešti namo ir mes patys su batais ar lauko drabužiais.

Yra keletas šalutinių vakcinacijos poveikių, su kuriais būsite supažindinti veterinarijos gydytojo procedūros metu. Dažniausiai pasireiškiantys šalutiniai poveikiai yra gyvūno vangumas, letargija, viduriavimas. Įprastai šie simptomai praeina per 24 val. nuo vakcinacijos. Kreiptis į veterinarijos gydytoją reikėtų tada, kai po vakcinacijos patinsta augintinio snukis, parausta oda, atsiranda stiprus niežulys, gyvūnas ima dūsti. Svarbu žinoti, jog ūmios alerginės reakcijos į vakcinas dažniausiai pasireiškia per 15 min. nuo vakcinacijos.

Jeigu Jums kyla klausimų dėl gyvūno vakcinavimo, į visus juos išsamiai atsakys veterinarijos gydytojas vizito mūsų klinikoje metu.

D.U.K.

Mano augintinis neišeina į lauką, ar būtina jį vakcinuoti?

Vakcinacija nuo pasiutligės yra privaloma pagal LR įstatymus. Dėl vakcinacijos kasmetiniais kompleksiniais skiepais sprendžia kiekvienas augintinio savininkas individualiai, tačiau mes rekomenduojame vakcinuoti gyvūną net ir tada, kai jis būna tik namie, nes ligos gali plisti ir per Jūsų batus ar lauko drabužius.

Nuo ko yra vakcinuojami gyvūnai?

Šunys, katės ir šeškai yra privalomai vakcinuojami nuo pasiutligės.

Į kačių kasmetinius kompleksinius skiepus įeina vakcinacija nuo panleukopenijos, rinotracheito, kalicivirozės virusų – vienų lengviausiai užkrėčiamų ir pavojingų virusinių ligų.

Šunys kasmet yra skiepijami nuo šunų maro, parvoviruso, infekcinio šunų hepatito, 2 tipo šunų adenoviruso ir šunų paragripo viruso. Papildomai šunys gali būti skiepijami nuo šunidžių kosulio.

Triušiai vakcinuojami nuo triušių virusinės hemoraginės ligos ir miksomatozės. Šeškus privalu skiepyti nuo šunų maro.

Kiek kainuoja gyvūno vakcinacija?

Priklausomai nuo gyvūno ir vakcinos rūšies, vakcinacija kainuoja nuo 20 eurų.

Ką reikia padaryti prieš gyvūno vakcinaciją?

Augintinis turi būti dehelmintizuojamas (sugirdomi vaistai nuo kirminų) 10-14 dienų prieš vakcinaciją. Taip pat labai svarbu, kad atvykdamas vakcinacijai gyvūnas būtų visiškai sveikas. Jeigu Jūsų augintinis sloguoja, yra vangus, nustojo ėsti ar atsirado kiti neraminantys simptomai, vakcinacija turi būti atidėta vėlesniam laikui, kai gyvūnas pasveiks.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App