Profilaktinė gyvūnų patikra

Profilaktinė gyvūnų patikra labai svarbi, siekiant užkirsti kelią lėtinių ligų progresavimui.

Dr.Vet

Profilaktinės gyvūnų patikros metu veterinarijos gydytojas pirmiausia apžiūri gyvūną, įvertina visus jo gyvybinius parametrus – gleivinių spalvą, kapiliarų prisipildymo greitį, kvėpavimo ir širdies dažnį, temperatūrą. Taip pat atliekama krūtinės auskultacija, pilvo palpacija, apžiūrima burnos ertmė, įvertinama ausų, akių, odos būklė.

Profilaktinės gyvūnų patikros metu siekiant įvertinti gyvūno ląstelių, inkstų bei kepenų veiklą, rekomenduojame atlikti morfologinį ir biocheminį kraujo tyrimus. Jeigu šiuose kraujo tyrimuose pastebima pakitimų – veterinarijos gydytojas rekomenduoja tolimesnius diagnostinius tyrimus.

Kasmet profilaktiškai pravartu atlikti ir šlapimo tyrimą, įvertinti, ar šalinimo sistema veikia tinkamai, ar nesiformuoja kristalai.

Ultragarsinis tyrimas reikalingas siekiant įvertinti pilvo organų veiklą, pažeidimus, įsitikinti, ar nesiformuoja navikai.

Tik atliekant profilaktinę gyvūnų patikrą kiekvienais metais galima užkirsti kelią tokių ligų, kaip lėtinis inkstų, kepenų nepakankamumas, cukrinis diabetas, cistitas, vėžys plitimui. Visos šios ligos iš pradžių gali nerodyti jokių klinikinių simptomų, tačiau diagnozavus jas ankstyvoje fazėje yra žymiai didesnės galimybės sėkmingai jas gydyti ir užkirsti kelią tolimesniam progresavimui.

Profilaktinės gyvūno patikros privalumai

  •  Ankstyva lėtinių ligų diagnostika. Reguliariai sekant gyvūno sveikatos būklę ir registruojant pakitimus, galima užkirsti kelią sunkiai pagydomų ligų plitimui.
  • Profilaktinės apžiūros metu veterinarijos gydytojas, atsižvelgdamas į individualius gyvūno poreikius, patars jo priežiūros ir auginimo klausimais, pakonsultuos, į ką atkreipti dėmesį ateityje.
  • Ilgalaikėje perspektyvoje sutaupomi finansai, o augintinio savininkas gali jaustis ramus, kad jo augintinis tikrai yra sveikas, nes periodiškai atliekant profilaktinę apžiūrą nepraleidžiami svarbūs pokyčiai.
Dr.Vet

Svarbu žinoti

Profilaktinė gyvūnų patikra turėtų būti atliekama bent kartą per metus, tačiau šis laikotarpis gali skirtis priklausomai nuo gyvūno amžiaus ir sveikatos būklės. Veterinarijos gydytojas, įvertinęs gyvūno amžių, jo sveikatos būklę, galės patarti, kokiais intervalais lankytis profilaktiškai būtų optimaliausia ir geriausia Jūsų gyvūno sveikatai.

Į profilaktinę gyvūno patikrą rekomenduojame pasiimti mėgstamiausių augintinio skanėstų ar žaislų, kurie padėtų sukurti kuo geresnę atmosferą gyvūnui. Jeigu profilaktinės patikros metu norėsite atlikti gyvūno šlapimo tyrimą, reikėtų iš karto atsinešti šlapimo mėginį. Jis turi būti surinktas į švarų indelį, jeigu įmanoma, ne anksčiau nei 2 val. iki vizito. Nesant tokios galimybės, šaldytuve jį galite laikyti iki 12 val.

Mūsų veterinarijos gydytojai ir asistentai yra pasiruošę Jūsų augintinį už kiekvieną procedūrą apdovanoti skanėstais bei paglostymais, kad vizito veterinarijos klinikoje metu gyvūnas patirtų kuo mažiau streso.

D.U.K.

Kas atliekama profilaktinės gyvūno patikros metu?

Profilaktinės gyvūno patikros metu gyvūnas pirmiausia išsamiai apžiūrimas veterinarijos gydytojo, įvertinami pagrindiniai jo gyvybiniai parametrai, auskultuojama krūtinė, palpuojamas pilvas, apžiūrimos akys, ausys, burnos ertmė, įvertinama bendra gyvūno elgsena. Tuomet rekomenduojame atlikti morfologinį ir biocheminį kraujo tyrimus, įvertinti gyvūno ląstelių, inkstų bei kepenų veiklą. Pravartu bent kartą į metus atlikti šlapimo tyrimą bei ultragarsu įvertinti vidaus organų veiklą.

Ar profilaktinei gyvūno patikrai reikia registruotis iš anksto?

Taip, nes ne visi gydytojai atlieka diagnostiką ultragarsu ir iš anksto turi būti suderinami laikai pas skirtingus specialistus.

Kiek laiko trunka profilaktinė gyvūnų patikra?

Gyvūnų profilaktinė patikra gali trukti nuo 30min. iki 1,5val., priklausomai nuo to, kokie diagnostiniai tyrimai bus atliekami.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App