Veterinarinė chirurgija

Veterinarinė chirurgija – labai svarbi ir dažnai pasitelkiama veterinarinės medicinos sritis. Nuo planinių gyvūnų kastracijų iki sudėtingų chirurginių intervencijų – mūsų veterinarijos gydytojai chirurgai pasiruošę padėti atstatyti Jūsų augintinio sveikatą, funkcionalumą ir gyvenimo kokybę.

Dr.Vet

Pagrindinis veterinarinės chirurgijos tikslas – suteikti gydymą, kuris nėra įmanomas neinvazyviomis priemonėmis. Chirurginių procedūrų gali prireikti dėl įvairių priežasčių, įskaitant traumas, įgimtus sutrikimus, neoplastines ligas ir pažengusius ortopedinius ar minkštųjų audinių sutrikimus.

Mūsų veterinarijos gydytojai chirurgai yra patyrę ir įsisavinę įvairius chirurginius metodus ir procedūras. Chirurgų kompetenciją apima stiprios gyvūnų anatomijos ir fiziologijos žinios, tikslus ir nuolatinis gilinimasis į naujausias technologijas bei chirurgines technikas.

Veterinarijos gydytojų chirurgų pagalbos gyvūnams gali prireikti tais atvejais, kai įtariamas svetimkūnis virškinamajame trakte, užsisukęs skrandis, vidinis kraujavimas, akmenys šlapimo pūslėje ar takuose ir kt. Veterinarinė chirurgija gali būti pasitelkiama ir tais atvejais, kai gyvūno sveikatą sutrikdžiusios priežasties nustatymui nepakanka neinvazyvių diagnostikos metodų – tokiu atveju atliekama diagnostinė laparotomija. Veterinarijos gydytojai chirurgai taip pat atlieka prevencines operacijas, tokias kaip kastracija, sterilizacija, gastropeksija tam, kad būtų užtikrintas pilnavertis gyvūno gyvenimas ir sveikata.

Kada ir kodėl būtina atlikti šią procedūrą?

Priežasčių, dėl kurių gyvūnui gali reikėti chirurginės intervencijos yra daug, tačiau kai kurios klinikinės būklės yra neatidėliotinos ir reikalauja skubaus apsisprendimo. Štai kelios iš jų:

 • Gyvūnui nustatytas vidinis kraujavimas.
 • Gyvūnui nustatytas skrandžio užsisukimas.
 • Gyvūnui nustatytas svetimkūnis virškinamajame trakte.
 • Patelei nustatytas pūlingas gimdos uždegimas.
 • Vaikinga patelė negali pati atvesti palikuonių.
 • Kitos kritinę gyvūno būklę sukeliančios situacijos dėl traumos ar kitų priežasčių.
Dr.Vet

Kaip pasiruošti procedūrai?

Veterinarinė chirurgija yra glaudžiai susijusi su anestezija, kuri turi daug rizikų. Tam, kad sumažinti vienos iš jų – aspiracijos riziką, 12 val. prieš kiekvieną planinę chirurginę intervenciją prašoma nešerti augintinio.

Net ir įprastos ir dažnos chirurginės procedūros, tokios kaip kastracijos, mūsų klinikose yra atliekamos itin atsakingai, taikant saugiausius anestezijos protokolus bei nuolat stebint gyvūno būklę operacijos metu ir po jos.

Priklausomai nuo operacijos, gyvūnas gali būti paliekamas klinikos stacionare nuolatinei veterinarijos gydytojo priežiūrai tol, kol jo būklė pilnai stabilizuosis. Išleidžiant gyvūną namo, veterinarijos gydytojas chirurgas pateikia detalias pooperacinio laikotarpio rekomendacijas. Norint užtikrinti greitą gyvūno sveikimą bei visokeriopą jo gerovę, svarbu jų atsakingai laikytis.

D.U.K.

Kokios chirurginės procedūros atliekamos Jūsų veterinarijos klinikose?

Mūsų veterinarijos klinikose atliekamos įvairios chirurginės intervencijos – nuo planinių gyvūnų kastracijų iki sudėtingų minkštųjų audinių ar ortopedinių operacijų. Dėl kiekvienos operacijos galimybių teiraukitės paskambinę į mūsų kliniką.

Kokios situacijos reikalauja skubios chirurginės intervencijos?

Veterinarijos gydytojo chirurgo pagalbos gali prireikti dėl daugelio priežasčių, tačiau yra situacijų, kai chirurginė intervencija yra neatidėliotina. Čia išvardinamos kelios iš jų:

 • Gyvūnui nustatytas vidinis kraujavimas.
 • Gyvūnui nustatytas skrandžio užsisukimas.
 • Gyvūnui nustatytas svetimkūnis virškinamajame trakte.
 • Patelei nustatytas pūlingas gimdos uždegimas.
 • Vaikinga patelė negali pati atvesti palikuonių.
 • Kitos kritinę gyvūno būklę sukeliančios situacijos dėl traumos ar kitų priežasčių.

Kada atliekama diagnostinė laparotomija?

Diagnostinė laparotomija atliekama tada, kai nebėra kitų, neinvazyvių būdų, kuriuos naudojant galima diagnozuoti ligą.

Kaip paruošti gyvūną planinei chirurginei procedūrai?

Siekiant sumažinti aspiracijos riziką, 12 val. prieš kiekvieną chirurginę intervenciją prašome nešerti augintinių. Daugiau pasiruošimo operacijai nereikia, nebent veterinarijos gydytojas Jums nurodys kitaip.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App