Veterinarinė ginekologija, urologija, reprodukcija

Sudėtingame veterinarinės medicinos pasaulyje persipina ginekologija, urologija ir reprodukcija – 3 svarbios disciplinos, užtikrinančios gyvūnų reprodukcinę ir šlapimo šalinimo sistemos sveikatą. Veterinarinė ginekologija apima patelių reprodukcinės sistemos tyrimą ir priežiūrą, sprendžiant su kiaušidėmis, gimda ir kitomis lytinėmis struktūromis susijusias problemas. Veterinarinė urologija daugiausia dėmesio skiria sudėtingam šlapimo takų darbui tiek patinų, tiek patelių organizmuose, taip pat būklių, turinčių įtakos inkstams, šlapimo pūslei ir su šalinimo sistema susijusiems organams, valdymui. Šių sričių gydytojai atlieka itin svarbų vaidmenį užtikrinant gyvūnų gerovę ir sveikų palikuonių atsiradimą.

Dr.Vet

Veterinarinės ginekologijos, urologijos ir reprodukcijos specialistų poreikis atsiranda, kai gyvūnui pasireiškia reprodukcinės ar šlapimo sistemos sutrikimų požymiai. Nereguliarus rujos ciklas, sunkumas veistis, šlapimo nelaikymas ar sąlygos, turinčios įtakos vaisingumui – tai požymiai, rodantys, kad Jūsų augintiniui reikia apsilankyti pas veterinarijos gydytoją.

Vizito pas veterinarinės ginekologijos, urologijos ir reprodukcijos specialistą metu, gyvūnas bus išsamiai apžiūrimas, paimami reikalingi mėginiai, atliekami svarbiausi laboratoriniai bei vaizdinės diagnostikos tyrimai. Veterinarinėje ginekologijoje, urologijoje ir reprodukcijoje labai svarbi prevencija. Reguliari profilaktinė apžiūra, veterinarijos gydytojo priežiūra viso vaikingumo metu ir po jo, šlapimo ir reprodukcinės sistemos profilaktika prisideda prie bendros gyvūnų gerovės bei sveikų gyvūnų populiacijų kūrimo.

Kaip žinoti, ar Jūsų augintiniui reikia apsilankyti pas veterinarinės ginekologijos, urologijos ir reprodukcijos specialistą?

Štai keli požymiai, rodantys, jog jis gali sirgti su reprodukcijos ar šlapimo šalinimo sistema susijusiomis ligomis:

 • Matomos išskyros iš patelių makšties.
 • Skausmingas gyvūnų pilvas.
 • Pastebimi šlapinimosi sutrikimai, pvz., gyvūnas šlapinasi apsunkintai, rodo skausmingumą šlapinimosi metu.
 • Patelėms fiksuojami nereguliarūs rujos ciklai, sunkumas veistis.
 • Gyvūnas staiga pasidarė agresyvus arba apatiškas, sumažėjo jo apetitas.
 • Komplikacijos vaikingumo metu.

Pasireiškus šiems ar kitiems su reprodukcine ar šlapimo šalinimo sistema susijusiems simptomams, rekomenduojame kuo skubiau atvykti pas veterinarijos gydytoją specialistą.

Dr.Vet

Kaip pasiruošti procedūrai?

Prieš vizitą pas veterinarijos gydytoją, pasiruoškite pateikti visą svarbiausią informaciją, susijusią su gyvūno reprodukcija ar šlapimo šalinimo sistema. Fiksuokite patelėms pasireiškiančius rujos ciklus, jų dažnumą, eigą, atkreipkite dėmesį į gyvūno elgseną. Veterinarijos gydytojui bus svarbu žinoti, ar Jūsų augintinys kada nors buvo kergtas, ar pavyko apvaisinimas, ar vaikingumas buvo be komplikacijų. Būtinai žinokite visus tuo metu gyvūno naudojamus vaistus, jų dozes, pasireiškusias alergijas.

Jeigu gyvūnui pasireiškė simptomai, būdingi veterinarinei ginekologijai, urologijai ar reprodukcijai, nedelskite ir kuo skubiau kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Uždelstos reprodukcinės ar šlapimo šalinimo sistemos problemos gali sąlygoti rimtas ir ne visada pagydomas ligas.

D.U.K.

Kiek kainuoja vizitas pas veterinarijos gydytoja ginekologą, urologą, akušerį?

Specialisto konsultacija mūsų klinikose kainuoja 50–70 eurų.

Kokie tyrimai atliekami vizito pas ginekologijos, urologijos ir reprodukcijos specialistą metu?

Pirmiausia veterinarijos gydytojas įvertina bendrą gyvūno būklę, su savininku aptaria visą ligos istoriją (surenka anamnezę). Tolimesnei ligų diagnostikai naudojami įvairūs laboratoriniai tyrimai, taip pat atliekamos rentgenogramos bei ultragarsinis tyrimas, kartais – ir endoskopijos ar chirurginės intervencijos.

Kaip žinoti, kad mano augintiniui reikia apsilankyti pas veterinarinės ginekologijos, urologijos ir reprodukcijos specialistą?

Štai keli požymiai, rodantys, jog gyvūnas gali sirgti su reprodukcija ar šlapimo šalinimo sistema susijusiomis ligomis:

 • Matomos išskyros iš patelių makšties.
 • Skausmingas gyvūnų pilvas.
 • Pastebimi šlapinimosi sutrikimai, pvz., gyvūnas šlapinasi apsinkintai, rodo skausmingumą šlapinimosi metu.
 • Patelėms fiksuojami nereguliarūs rujos ciklai, sunkumas veistis.
 • Gyvūnas staiga pasidarė agresyvus arba apatiškas, sumažėjo jo apetitas.
 • Komplikacijos vaikingumo metu.
Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App