Veterinarinė traumatologija

Veterinarinė traumatologija yra svarbi veterinarijos sritis, apimanti visas veterinarines situacijas, su kuriomis gyvūnai susiduria po patirtų traumų. Veterinarinė traumatologija skirta gyvūnų patirtų sužalojimų diagnostikai, gydymui ir prevencijai, pradedant nuo smulkių nelaimingų atsitikimų iki gyvybei pavojingų incidentų. Tai yra svarbi veterinarinė disciplina, padedanti sumažinti skausmą, palengvinti sveikimą ir atkurti bendrą mūsų mylimų kompanionų gerovę.

Dr.Vet

Veterinarinės traumatologijos poreikis atsiranda, kai gyvūnai patiria sužalojimus, turinčius įtakos jų sveikatai ir judėjimui. Nepriklausomai nuo to, ar jie atsirado dėl transporto priemonių avarijų, kritimų, įkandimų ar kitų trauminių įvykių, šie sužalojimai gali pasireikšti įvairiomis formomis – nuo lūžių ir minkštųjų audinių pažeidimo iki vidaus organų traumų. Veterinarijos gydytojai traumatologai atlieka pagrindinį vaidmenį teikiant neatidėliotiną ir specializuotą priežiūrą, kad būtų galima išspręsti unikalius šių sužalojimų keliamus iššūkius. Veterinarinės traumatologijos sritis apima ne tik fizinius sužalojimo aspektus, bet ir gilinasi į psichologinę ir emocinę gyvūnų gerovę, nes trauminiai įvykiai gali sukelti gyvūnams stresą, nerimą ir elgesio pokyčius.

Veterinarinėje traumatologijoje itin svarbus laikas. Jeigu gyvūnas patiria traumą, net ir nesant išreikštų simptomų, būtina kuo skubiau atvykti į veterinarijos kliniką. Delsiant, dėl traumos organizme gali susiformuoti sudėtingi pakitimai, kurie gali būti sunkiai išgydomi arba apsunkinti gyvūno sveikimą.

Veterinarinei traumatologijai nuolat tobulėjant, atsiranda inovatyvūs diagnostikos, gydymo ir reabilitacijos metodai, padedantys gyvūnui greičiau pasveikti ir grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Kaip žinoti, ar Jūsų augintiniui reikia pasirodyti pas veterinarijos gydytoją traumatologą?

Štai keli požymiai, rodantys, jog Jūsų augintiniui gali reikėti skubios traumatologo apžiūros:

  • Gyvūnas staiga nebegali paeiti, tampa letargiškas, vangus.
  • Gyvūno kvėpavimas yra apsunkintas, greitas, lekuojantis.
  • Pastebėjote, kaip gyvūnas nukrito iš didelio aukščio, susitrenkė galvą į paviršius, jį partrenkė automobilis.
  • Gyvūnas rodo skausmingumą, garsiai vokalizuoja, neleidžia prisiliesti.
  • Gyvūnas intensyviai kraujuoja, nepavyksta sustabdyti kraujavimo.
  • Pastebėjote sutrikusią gyvūno sąmonę, gyvūnas nepastovi ant kojų.

Pastebėję šiuos ar kitus požymius, galinčius įspėti apie patirtą traumą, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos kliniką.

Dr.Vet

Svarbu žinoti

Laikas yra svarbiausias veterinarinėje traumatologijoje. Laiku atvežus gyvūną į veterinarijos kliniką, sustabdomas kritinės būklės progresavimas, gyvūnui suteikiama visa reikiama pagalba, sumažinamas jo patiriamas skausmas ir stresas.

Važiuodami į veterinarijos kliniką, paskambinkite ir informuokite personalą, kad veterinarijos gydytojas būtų pasiruošęs Jus skubiai priimti. Atvykę pasistenkite pateikti visą informaciją apie įvykusią trauma: prieš kiek laiko ji įvyko, kiek laiko trunka kraujavimas, priepuoliai ar kiti simptomai, kokia gyvūno būklė. Svarbu nepamiršti paminėti gyvūno naudojamų vaistų, Jums žinomų alergijų.

Būkite pasiruošę, kad gyvūnui gali reikėti likti klinikos stacionare iki kol jo būklė bus stabilizuota. Dažnai savininkams būna sunku palikti savo augintinius klinikoje, o ypač kritinių situacijų metu, tačiau tik čia yra visa būtina technika, reikalinga gyvūno būklės stabilizavimui. Pasitikėkite, jog mūsų veterinarijos specialistai pasirūpins visokeriopa Jūsų augintinio gerove ir praneš apie bet kokius gyvūno būklės pokyčius jo gydymo eigoje.

Augintinių žiemos traumos

Sužinokite apie žiemą augintinių tykančius pavojus bei traumų rizikas, išgirskite patarimų, kaip nuo jų apsisaugoti ir ką daryti, jei traumos išvengti visgi nepavyko.

Dr.Vet

D.U.K.

Kaip žinoti, ar reikia apsilankyti pas veterinarijos gydytoją traumatologą?

Štai keli požymiai, rodantys, jog Jūsų augintiniui gali reikėti skubios traumatologo apžiūros:

  • Gyvūnas staiga nebegali paeiti, yra letargiškas, vangus.
  • Gyvūno kvėpavimas yra apsunkintas, greitas, lekuojantis.
  • Pastebėjote, kaip gyvūnas nukrito iš didelio aukščio, susitrenkė galvą į paviršius, jį partrenkė automobilis.
  • Gyvūnas rodo skausmingumą, garsiai vokalizuoja, neleidžia prisiliesti.
  • Gyvūnas intensyviai kraujuoja, nepavyksta sustabdyti kraujavimo.
  • Pastebėjote sutrikusią gyvūno sąmonę, gyvūnas nepastovi ant kojų.

Pastebėjus šiuos ar kitus požymius, galinčius įspėti apie patirtą traumą, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos kliniką.

Kokius diagnostinius tyrimus atlieka veterinarijos gydytojas traumatologas?

Priklausomai nuo traumos, gyvūnui gali reikėti atlikti kraujo, rentgeno, ultragarso tyrimus.

Kokios yra dažniausiai patiriamos gyvūnų traumos?

Veterinarijos klinikose galima dažnai sutikti traumuotų gyvūnų. Dažniausiai gyvūnai iš aukštai nukrenta ant kieto paviršiaus, įvairiais būdais susitrenkia galvą, juos partrenkia įvairios transporto priemonės, taip pat nutinka daug kitų skubios traumatologo apžiūros reikalaujančių situacijų.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App