2024-03-10
Šunų ir kačių sterilizacija. Kaip pasiruošti tiek augintiniui, tiek šeimininkui?
Šunų ir kačių sterilizacija. Ką svarbu žinoti kiekvienam šeimininkui?
Šunų ir kačių sterilizacija (kastracija) yra veterinarijos klinikoje atliekama chirurginė procedūra, kurios metu tiek patelėms, tiek patinams pašalinami lytiniai organai – kiaušidės, gimda, sėklidės. Tokiu būdu ne tik užkertamas kelias palikuonių dauginimuisi, tačiau taip pat gyvūnas apsaugojamas nuo įvairių sveikatos problemų, padidėjusio jautrumo aplinkai, neigiamų elgesio pokyčių.
Pasiruošimas procedūrai
Ruošiantis procedūrai svarbu žinoti kelis pagrindinius dalykus, padedančius išvengti nepageidaujamų komplikacijų. Pirmiausiai pasirūpinkite, kad gyvūnas nieko nevalgytų nuo 21–22 valandos iki ryto (kada numatyta operacija), būkite šalia jo. Taip pat užtikrinkite augintinio psichologinę gerovę, ramybę, nesidalinkite neigiamomis emocijomis.
Elgesio pokyčiai
Kaip teigia veterinarijos specialistai, atlikus tiek kačių, tiek šunų sterilizaciją pasikeičia gyvūno elgesys – pirmomis dienomis jis būna tylesnis, ramesnis, turintis mažesnį apetitą. Atsigavus pastebėsite, jog augintinis yra kur kas draugiškesnis, meilesnis, taip dažnai nebežymės savo teritorijos, bus mažiau rizikos susipešti su kitais keturkojais.
Ką svarbu žinoti po procedūros?
Po sterilizacijos vykstant namo, būkite kantrūs – leiskite augintiniui pilnai pasiilsėti, pradėkite maitinti kitą dieną po procedūros mažomis porcijomis (galite rinktis specialiai sterilizuotiems gyvūnams skirtą maistą), laiku suduokite gyd. veterinaro paskirtus vaistus. Taip pat užtikrinkite, kad keturkojis būtų uždaroje patalpoje, geriausiai ant grindų, kadangi nepraėjus narkozės poveikiui jis gali svirduliuoti.
Svarstote apie sterilizaciją savo augintiniui? Tai galite padaryti registruodamiesi konsultacijai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje veikiančioje veterinarijos klinikoje DR. VET – čia dirbantys specialistai atsakys į visus Jums kylančius klausimus.