Gyvūnų ženklinimas ir registracija

Gyvūnų ženklinimas ir registravimas yra įstatymais reglamentuota, privaloma procedūra, kuri turi būti atlikta kiekvienam šuniui, katei ir šeškui per 4 mėn. nuo jų gimimo, bet ne vėliau kaip iki gyvūno perdavimo kitam savininkui.

Dr.Vet

Gyvūno ženklinimas yra neskausminga ir greita procedūra, kurios metu specialia adata gyvūnui po oda įterpiama mikroschema. Įprastai tai daroma menčių srityje, tačiau per laiką mikroschema gali nuslysi į priekines kojas ar kitas vietas. Nuskaičius šią mikroschemą ir jos numerį įvedus į sistemą, galima matyti visus gyvūno ir jo savininko duomenis.

Gyvūno registracija užtrunka neilgai. Veterinarijos gydytojas surenka visus savininko duomenis – vardą, pavardę, adresą, telefono numerį, el. pašto adresą, asmens kodą ir suveda juos į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) reguliuojamą sistemą.

Pasikeitus augintinio savininkui, jis turi kreiptis į veterinarijos kliniką, kad veterinarijos gydytojas perrašytų mikroschemos duomenis jo vardu. Šios procedūros metu nuskaitoma gyvūno mikroschema, sutikrinami duomenys, naujam savininkui pateikus įrodymą (pirkimo-pardavimo sutartį, gyvūno dovanojimo sutartį), kad jam gyvūną perdavė žmogus, kurio vardu gyvūnas buvo suženklintas, mikroschemos duomenys yra pakeičiami naujo savininko duomenimis.

Kada ir kodėl būtina atlikti šią procedūrą?

Gyvūno ženklinimas yra naudingas nes:

  • Tik ženklintas augintinis gali būti vakcinuojamas nuo pasiutligės ir vakcinacija yra žymima sistemoje.
  • Augintiniui pasiklydus ir nuskaičius mikroschemą veterinarijos klinikoje, iš karto matomi savininko duomenys ir susisiekus su savininku, gyvūnas gali būti greitai sugrąžintas namo.
  • Tai yra individuali augintinio atpažinimo priemonė, kuri yra privaloma norint gauti europinį augintinio pasą ir keliauti su juo į kitas šalis.
  • Suženklinto augintinio savininkas yra pilnateisis gyvūno savininkas. Tam tikrai atvejais tai gali padėti įrodyti gyvūno savininkystę.
  • Gyvūnų ženklinimas ir registravimas padeda mažinti beglobių gyvūnų skaičių Lietuvoje.
Dr.Vet

Svarbu žinoti

Gyvūno ženklinimas ir registravimas yra privaloma procedūra. Šuniukų ir kačiukų ženklinimą galima atlikti kartu su pirma vakcinacija nuo 8 sav. amžiaus. Pirmą kartą registruojant gyvūną, savininkui reikėtų pasiruošti pateikti visus savo duomenis.

Norint perregistruoti gyvūną kito savininko vardu, svarbu su savimi turėti dokumentus, įrodančius, jog gyvūnas buvo perduotas Jums teisėtai. Tai gali būti originali gyvūno pirkimo-pardavimo sutartis arba gyvūno dovanojimo sutartis, pasirašyta žmogaus, kurio vardu gyvūnas yra ženklintas, bei naujojo jo savininko. Veterinarijos gydytojas pasidaro šio dokumento kopiją, tuomet įsitikina, ar veikia gyvūno mikroschema, patikrina registre pateiktus jos duomenis ir perrašo naujo savininko duomenis.

Priglaudus gyvūną iš užsienio, dėl užsienietiškos mikroschemos įvedimo į lietuvišką sistemą pirmiausia reikėtų kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.Tik tada veterinarijos gydytojas galės atlikti minėtus veiksmus ir perrašyti mikroschemos duomenis naujojo savininko vardu.

D.U.K.

Ar gyvūno ženklinimas yra skausminga procedūra?

Gyvūno ženklinimas yra trumpa ir neskausminga procedūra, kurios metu, dažniausiai menčių srityje, specialia adata įvedama ryžio grūdelio dydžio mikroschema. Gyvūnas gali sureaguoti į adatos įdūrimą, tačiau tai labiau kelia diskomfortą negu skausmą.

Kada galiu atlikti gyvūno ženklinimą?

Šunis, kates ir šeškus suženklinti reikia nuo jų gimimo praėjus 4 mėn., bet ne vėliau kaip iki gyvūno perdavimo kitam savininkui. Šuniukus ir kačiukus rekomenduojame ženklinti atliekant pirmą gyvūno vakcinaciją. Ji įprastai atliekama nuo 8 sav. amžiaus.

Ar reikia į veterinarijos kliniką pasiimti ir augintinį, jeigu noriu tik perregistruoti jį savo vardu?

Pasikeitus augintinio savininkui ir perregistruojant duomenis naujo savininko vardu, pirmiausia turi būti patikrinta augintinio mikroschema. Todėl augintinis taip pat turi atvykti į kliniką.

Nusipirkau gyvūną iš užsienio. Ką daryti norint perregistruoti jį savo vardu?

Įsigijus gyvūną iš užsienio, dėl mikroschemos duomenų perdavimo pirmiausia reikėtų kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Tik įvedus užsienietišką mikroschemą į lietuvišką sistemą, veterinarijos gydytojas galės atlikti reikiamus veiksmus ir perrašyti mikroschemos duomenis naujojo savininko vardu. Atvykstant į kliniką dėl gyvūno perregistravimo su savimi taip pat reikia pasiimti originalius gyvūno perdavimo dokumentus (pirkimo-pardavimo sutartį ar dovanojimo sutartį).

Jeigu mano gyvūnas neišeina į lauką, ar būtina jį ženklinti?

Gyvūnų ženklinimas ir registravimas yra privalomas pagal LR įstatymus. Net jeigu gyvūnas neišeina į lauką, jis turi būti užregistruotas gyvūnų augintinių registre.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App