Kraujo bankas

Kraujo netekimas gali nulemti labai rimtą, kritinę gyvūno būklę. Dėl anemijos gyvūnas gali būti vangus, letargiškas, neturėti apetito. Sukelti anemiją gali daug veiksnių – uždegimas, trauma, vidinis kraujavimas, erkių pernašamos ligos. Būtent kraujo bankas užtikrina, kad esant poreikiui, gyvūnui greitai ir efektyviai bus perpiltas tinkamos grupės kraujas.

Dr.Vet

Kraujo bankas yra įsikūręs Lazdynų gyvūnų ligoninėje. Čia veterinarijos gydytojai yra apmokyti tinkamai surinkti kraują iš gyvūno, užtikrinant, kad jis patirtų kuo mažiau streso. Po surinkimo kraujas yra laikomas specialiai tam pritaikytame šaldytuve, o prieš kraujo perpylimą – šildomas specialioje vandens vonelėje.

Kraujo donorais gali tapti katės ir šunys, kurie yra kliniškai sveiki, pagal planą vakcinuoti, kuriems reguliariai naudojamos priemonės nuo vidinių ir išorinių parazitų. Šunys kraujo donorais gali būti, jeigu sveria ne mažiau 18 kg ir nėra sirgę babezioze. Katės donorėmis gali tapti nepriklausomai nuo jų kūno svorio. Kiekvienam kraujo donorui pirmiausia yra atliekami virusiniai/erkių pernešamų ligų testai ir kraujo tyrimai, padedantys įvertinti bendrą gyvūno būklę. Tik po šių testų yra nustatoma kraujo grupė ir atliekamas kraujo rinkimas. Jeigu gyvūnas negali 5-10 min. pabūti ramiai, taikoma lengva narkozė. Mūsų tikslas – nesukelti donorui papildomo streso, užtikrinti gerą jo savijautą, tad jeigu gyvūnas labai nerimauja, kraujo ėmimas gali būti sustabdomas.

Kraujo bankas gali išgelbėti daug gyvybių, tačiau jam nuolat reikalingi kraujo donorai. Daug virusinių ir erkių pernešamų ligų nepasireiškia jokiais simptomais, ir jeigu jos aptinkamos atliekant tyrimus, gyvūnas, deja, negali būti kraujo donoru. Tai viena svarbiausių priežasčių, kodėl kraujo banke nuolat trūksta kraujo.

Svarbu žinoti

Kraujo bankas yra glaudžiai susijęs su donoryste ir kraujo perpylimu, tad yra keletas svarbių aspektų, kuriuos turi žinoti tiek gyvūnų kraujo donorų, tiek gyvūnų recipientų savininkai.

Gyvūnų donorų savininkams svarbu žinoti:

 • Donorystės metu mums yra labai svarbi gyvūno savijauta, tad matydami, jog gyvūnas labai jaudinasi, kyla grėsmė jo sveikatai, donorystę bet kuriuo momentu galime nutraukti.
 • Kiekvienam donorui pagal svorį yra paskaičiuojama, kiek kraujo iš jo galima saugiai paimti donorystės metu.
 • Kaip ir žmonės, gyvūnai po donorystės gali būti vangesni, jaustis pavargę, todėl kurį laiką rekomenduojame vengti fizinio krūvio. Įprastai gyvūnas gali grįžti į įprastą gyvenimo ritmą kitą dieną.
 • Donorystės metu kraujas yra imamas iš jungo venos, kuri yra kaklo srityje, todėl reikia žinoti, jog toje srityje gyvūnui bus nuskustas kailis.
 • Po procedūros gyvūnas yra apdovanojamas kokybiškais skanėstais bei maisto papildais kraujo forminiams elementams atstatyti.
 • Duoti kraują gyvūnai gali kas 8 savaites.
 • Prireikus kraujo perpylimo, kraujo donorui šią procedūrą atliksime nemokamai.

Gyvūnų recipientų savininkams svarbu žinoti:

 • Kiekvienam gyvūnui yra kruopščiai parenkamas kraujas perpylimui, atsižvelgiant į jo kraujo grupę.
 • Svarbu suprasti, jog kraujo banke dažnai trūksta kraujo, tad ne visada galėsime užtikrinti, jog kraujo bus iš karto. Kviesti donorus gali prireikti ir duotuoju laiku.
 • Kraujo perpylimo metu gyvūnas yra nuolat prižiūrimas, registruojami jo gyvybiniai parametrai, stebima, ar jam nepasireiškia alerginės reakcijos.

Mūsų kraujo banko tikslas – užtikrinti visokeriopą naudą gyvūnams donorams ir recipientams. Veterinarijos gydytojas tiek prieš kraujo donorystę, tiek prieš kraujo perpylimą išsamiai papasakos procedūros eigą, galimus šalutinius poveikius ir atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.

Dr.Vet

Kada ir kodėl būtina atlikti šią procedūrą?

Kraujo perpylimas, neabejotinai, yra svarbi, gyvybes gelbstinti procedūra, o kraujo bankas, esant kritinėms situacijoms, turi daug privalumų:

 • Esant ekstremalioms situacijoms, kai gyvūnas aktyviai kraujuoja ir per trumpą laiką netenka didelio kiekio kraujo, yra labai svarbus laikas. Tokiais atvejais labai pravartu iš karto turėti kraujo atsargas, kurias galima būtų skubiai perpilti gyvūnui ir nereikėtų laukti atvažiuojančio donoro, kol jam bus atlikti visi testai ir surinktas kraujas, nes ši procedūra užtrunka ir gali kainuoti kraujuojančio gyvūno gyvybę.
 • Užtikrinama, kad kraujas banke būtų tik geros kokybės, be virusinio ar erkių pernešamo užkrato, tiksliai žinoma kraujo grupė, todėl recipientui visada parenkamas tinkamiausias kraujas.
 • Kraujo donorui nemokamai atliekami visi būtiniausi testai, įvertinama jo bendra sveikata, nustatoma kraujo grupė, procedūros metu užtikrinama gera gyvūno savijauta, o po procedūros gyvūnas apdovanojamas kokybiškais skanėstais. Taip pat įsipareigojame, prireikus, kraujo donorams kraują perpilti nemokamai.

D.U.K.

Kiek kainuoja kraujas iš kraujo banko?

Pilnas kraujo maišelis kainuoja 329,99 Eur. Į šią kainą įeina išsami gydytojo apžiūra, gyvūnui donorui atliekami testai, kraujo paėmimas, reikiamos priemonės.

Ar kraujo donorystė yra skausminga procedūra?

Kraujo donorystė nėra skausminga, tačiau gali sukelti diskomfortą gyvūnui donorui, kadangi reikia 5-10 min. pabūti ramiai. Jeigu gyvūnas patiria didelį stresą, nerimauja, galima naudoti lengvą narkozę arba donorystė yra nutraukiama. Psichologinė gyvūno donoro būklė mums yra tokia pat svarbi, kaip ir jo bendra sveikata.

Kas gali būti kraujo donoru?

Kraujo donorais gali tapti katės ir šunys, kurie yra kliniškai sveiki, pagal planą vakcinuoti, kuriems reguliariai naudojamos priemonės nuo vidinių ir išorinių parazitų. Šunys kraujo donorais gali būti, jeigu sveria ne mažiau 18 kg ir nėra sirgę babezioze. Katės donorėmis gali būti nepriklausomai nuo jų kūno svorio.

Kokie kraujo donorystės privalumai?

Didžiausias privalumas daugeliui yra žinojimas, jog su savo augintiniu galėjote prisidėti prie kito gyvūno išgelbėjimo. Kraujo donorams taip pat yra atliekami išsamūs kraujo tyrimai, virusinių/erkių pernešamų ligų testai, nustatoma kraujo grupė. Po procedūros gyvūnas apdovanojamas kokybiškais skanėstais bei maisto papildais kraujo forminiams elementams atstatyti. Esant poreikiui, gyvūnui donorui kraujo perpylimas atliekamas nemokamai.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App