Skubi veterinarinė pagalba
Mūsų augintiniai mums yra tarsi šeimos nariai, tad kasdien jais rūpinamės, juos saugome ir prižiūrime. Tačiau net ir rūpestingiausiems gyvūnų savininkams tenka susidurti su įvairiomis situacijomis, kai jų mylimiems augintiniams prireikia skubios veterinarinės pagalbos. Tokiu atveju Jūsų laukia patyrę klinikų tinklo „Dr. Vet” veterinarijos gydytojai, visuomet pasirengę gyvūnams suteikti greitą ir profesionalią pagalbą.
Nenumatytos situacijos Jūsų augintiniui gali nutikti bet kada. Pavojų gyvūno sveikatai gali sukelti tiek netikėtas alerginis atsakas į bitės įgėlimą, tiek suėstas ne vietoje padėtas šokoladas, tiek daugybė kitų dalykų. Mūsų klinikose teikiamos skubios veterinarinės paslaugos skirtos tiems atvejams, kai gyvūnui kyla rimtų sveikatos problemų ar net grėsmė jo gyvybei.
Jeigu turite įtarimų ar jaučiate nerimą dėl savo augintinio būklės, kviečiame nedelsti ir paskambinti mums pasitarti. Mūsų komandos specialistai pasirengę atidžiai Jūsų išklausyti, pateikti naudingų rekomendacijų, o atvykus į kliniką, suteikti greitą ir profesionalią pagalbą. Patyrę veterinarai visuomet maksimaliai stengiasi stabilizuoti mums patikėto gyvūno sveikatos būklę. Jūsų augintinis yra mūsų prioritetas – dirbame tam, kad pasirūpintume jo sveikata ir gerove.
Svarbu atkreipti dėmesį į požymius, įspėjančius, kad gyvūnui reikia skubios veterinarinės pagalbos:
- Kai gyvūnas intensyviai kraujuoja ir kraujavimo nepavyksta sustabdyti.
- Kai gyvūnas patiria sunkią traumą, pvz., kelio, stuburo ar galvos.
- Kai pastebimas apsunkintas kvėpavimas, užkimimas, dusulys ar dažnas paviršutiniškas kvėpavimas.
- Kai gyvūnas vemia, labai dažnai viduriuoja arba jo išmatose pastebite kraujo.
- Kai pastebima sunki dehidratacija, kurios požymiai gali būti sausos dantenos, silpnas arba visiškai nepastebimas šlapimo išskyrimas ar svorio neteikimas.
- Kai gyvūnas suėda toksiškų medžiagų, nuodingų augalų ar kt.
- Kai gyvūnas patiria ūmines alergines reakcijas, tokias kaip staigus snukio patinimas, apsunkintas kvėpavimas arba daugybiniai bėrimai.
- Kai gyvūnas pradeda elgtis labai neįprastai, pasikeičia jo elgesys (pvz., pasireiškia staigus agresyvumas, nuolatinis mieguistumas).
- Kai pastebite, kad gyvūnas jaučia didelį skausmą, gūžiasi, inkščia, negali judėti ar pastovėti ant kojų.
- Kai gyvūnas neėda ir/arba negeria ilgą laiką, arba šuo atsisako eiti į lauką.
- Kai pastebimas padidėjęs kūno temperatūros pokytis (labai pakilusi temperatūra arba labai žema temperatūra).
- Kai gyvūnas patiria dažnus ir/arba nekontroliuojamus traukulius.
Šie požymiai gali rodyti rimtas sveikatos problemas, todėl, siekiant užtikrinti augintinio gerovę ir sveikatą, juos pastebėjus svarbu nedelsiant kreiptis dėl skubios veterinarinės pagalbos suteikimo.
Svarbu žinoti
Svarbu žinoti, kad traumos ar netikėtos sunkios ligos atveju itin svarbūs keli dalykai, kurie gali padėti išgelbėti Jūsų augintinio gyvybę. Tai:
Laikas: traumų atvejais ar pasireiškiant gyvybei pavojingiems simptomams laikas yra kritinis veiksnys. Kuo greičiau atvyksite į veterinarijos kliniką, tuo didesnė tikimybė, kad gyvūnas gaus reikiamą gydymą ir jo gyvybė bus išgelbėta.
Informacija: jei tik yra galimybė, suteikite veterinarijos gydytojui kuo detalesnę informaciją apie savo augintinį, tokią kaip jo sveikatos būklė, persirgtos ligos, Jums žinomos alergijos, taip pat informuokite apie augintinio vartojamus vaistus ar papildus.
Pasitikėkite specialistais: mūsų klinikose dirba patyrę ir kvalifikuoti veterinarinės medicinos specialistai. Neabejokite gydytojų kompetencija ir pasitikėkite, kad jie visada imsis visų įmanomų priemonių, kad būtų išsaugota Jūsų augintinio gyvybė.
Skubios pagalbos reikalaujančios situacijos veterinarinėje medicinoje apima šias būkles:
- Sunkios traumos ar sužalojimai, tokie kaip kaulų lūžiai ar intensyvus, nesustabdomas kraujavimas.
- Staiga sutrikęs kvėpavimas arba kvėpavimo takų užsikimšimas.
- Staigus virškinamojo trakto sutrikimas, toks kaip pilvo skausmas, vėmimas, labai dažnas viduriavimas.
- Intoksikacija (apsinuodijimas nuodingomis, toksiškomis medžiagomis).
- Staigus alerginės reakcijos atsiradimas, pvz., smarkus tynimas įkandus vabzdžiui, dusulys, vėmimams.
- Bet kokie staigūs pokyčiai gyvūno elgesenoje (agresyvumas, mieguistumas, vangumas).
D.U.K.
Kiek kainuoja skubios pagalbos suteikimas?
Skubių veterinarinių paslaugų kainos gali labai skirtis priklausomai nuo to, kokios būklės gyvūnas yra ir kokia skubi pagalba reikalinga, kokie tyrimai ar paslaugos bus suteiktos. Kiekvienu atveju veterinarijos gydytojas, įvertinęs gyvūno būklę, Jus informuos ir supažindins su gydymo eiga, tyrimais ir procedūromis, kurios būtinos gyvūno būklei stabilizuoti, taip pat tikslia jų kaina.
Kokios procedūros bus atliekamos augintiniui skubios pagalbos atveju?
Skubios pagalbos atveju gali būti atliekamos įvairios procedūros, priklausomai nuo gyvūno būklės ir pasireiškiančių simptomų. Dažniausiai atliekamos šios procedūros:
- Pirminė gyvūno apžiūra ir būklės įvertinimas.
- Kraujo tyrimų arba kitų laboratorinių tyrimų atlikimas.
- Rentgenografijos ar echoskopijos tyrimo atlikimas, kai reikia ištirti vidaus organų būklę.
- Intraveninių skysčių terapija dehidracijai gydyti.
- Chirurginės operacijos, jeigu reikalinga chirurginė intervencija būklei stabilizuoti.
- Nuskausminančiųjų vaistų ir preparatų skyrimas.
Kurioje klinikoje suteiktų skubią pagalbą nakties metu?
Lazdynų gyvūnų ligoninėje, įsikūrusioje adresu Bukčių g. 8, Vilnius, gyvūnams visą parą teikiama skubi pagalba. Jeigu atvejis skubus, visuomet rekomenduojame vykti į ligoninę nedelsiant. Esant galimybei, pakeliui susisiekite telefonu su klinika ir informuokite apie gyvūno būklę, kad veterinarijos gydytojai būtų pasiruošę Jus pasitikti.