Veterinarinė dermatologija
Veterinarinė dermatologija – tai mokslas apie gyvūnų odos, nagų, plaukų bei su jais susijusių liaukų ligas, diagnostiką, gydymą bei prevenciją. Veterinarinė dermatologija užtikrina bendrą mūsų mylimų keturkojų draugų sveikatą ir gerovę.
Dermatologinės problemos neaplenkia nė vienos rūšies ar veislės gyvūnų – jos būdingos tiek smulkiems, tiek stambiems gyvūnams. Dermatologines ligas gali sukelti daug priežasčių, tokių kaip bakterijos, virusai, parazitai, grybelis, alergija ir kitos. Veterinarijos gydytojas dermatologas, įvertinęs gyvūnui pasireiškiančius simptomus, atlieka reikiamą diagnostiką, kuri apima laboratorinius, vaizdinės diagnostikos tyrimus, ir paskiria efektyviausią gydymą. Kadangi dermatologinės ligos dažniausiai nėra išgydomos greitai, viso gydymo metu veterinarijos gydytojas palaiko kontaktą su gyvūno savininku, esant poreikiui, tam, kad būtų pasiektas efektyvus ir greitas gyvūno pasveikimas, eigoje koreguoja gydymą.
Veterinarinės dermatologijos poreikis atsiranda tada, kai gyvūnui pasireiškia su dermatologinėmis ligomis susiję požymiai. Odos niežėjimas, paraudimas, plaukų slinkimas, pasikeitusi jų struktūra, iškilimai, gumbai – tai vieni iš simptomų, jog Jūsų augintiniui reikia apsilankyti pas veterinarijos gydytoją dermatologą. Nors kai kurie simptomai gali pasirodyti lengvai pagydomi, kartais jie gali įspėti apie rimtas sistemines problemas. Todėl, net jeigu Jūsų augintiniui nepasireiškia ryškūs dermatologinių ligų simptomai, rekomenduojama profilaktiškai apsilankyti pas veterinarijos gydytoją dermatologą.
Veterinarinėje dermatologijoje labai svarbią reikšmę turi prevencija. Užtikrinant gerą gyvūno maisto kokybę, parenkant tinkamus papildus, galima išvengti daugelio rimtų dermatologinių problemų. Profesionalūs mūsų klinikos veterinarijos gydytojai dermatologai pasirengę pakonsultuoti apie tinkamą gyvūno odos priežiūrą bei profilaktiką ir atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus.
Kaip žinoti, ar Jūsų augintiniui reikia pasirodyti pas veterinarijos gydytoją dermatologą?
Štai keli požymiai, rodantys, jog Jūsų augintinis gali sirgti dermatologinėmis ligomis:
- Gyvūnas intensyviai kasosi, trinasi į paviršius, jo oda paraudusi, sudirginta.
- Ant gyvūno matomi ropojantys ar šokinėjantys vabalai.
- Gyvūno ausyse matomos išskyros, gyvūnas dažnai purto ausis.
- Gyvūnui nuslinko plaukai, matomi odos išsausėjimai, žaizdos.
- Gyvūnui ant kūno iškilo gumbai, spuogeliai.
- Gyvūnas intensyviai laižo pėdutes, kramto odą ar nagus.
Pasireiškus bet kuriam iš šių požymių, rekomenduojame nedelsiant apsilankyti pas veterinarijos gydytoją dermatologą, kad būtų laiku užkirstas kelias tolimesniam ligos progresavimui. Uždelstos dermatologinės problemos dažnai priveda prie būklių, reikalaujančių ilgo ir sudėtingo gydymo.
Kaip pasiruošti procedūrai?
Pastebėję su odos ligomis susijusius simptomus ir laukdami vizito pas veterinarijos gydytoją dermatologą, pradėkite dokumentuoti atsiradusių požymių trukmę, galimas jų atsiradimo priežastis, sezoniškumą. Atvykdami į konsultaciją su savimi turėkite visus gyvūno vartojamus vaistus arba žinokite jų pavadinimus bei dozes. Taip pat pravartu žinoti, kuo tiksliai šeriamas augintinis, koks baltymas įeiną į pašaro sudėtį, nes didelė dalis dermatologinių ligų yra susijusios būtent su gyvūno mityba.
Pasitikėdami veterinarijos gydytoju dermatologu ir laikydamiesi jo pateiktų gydymo bei profilaktikos rekomendacijų, greitai galėsite džiaugtis pagerėjusi gyvūno sveikatos būkle. Veterinarinėje dermatologijoje labai svarbus tęstinumas, kruopštus nurodymų laikymasis, nes net ir vieną kartą nukrypus nuo gydymo schemos, gali sugriūti visas gydymo planas, todėl jį tenka pradėti nuo pradžių.
Profesionalūs, ilgametę patirtį turintys mūsų veterinarijos gydytojai dermatologai atliks tikslią diagnostiką, nustatys gyvūno sveikatos problemų priežastis, sudarys tinkamą gydymo bei profilaktikos planą bei atsakys į visus Jums iškilusius klausimus.
Augintinių alergijų diagnozavimas ir gydymas
Keturkojai su alergijomis susiduria dėl skirtingų priežasčių – jautrumo maistui, aplinkoje esančių dirgiklių. Apie alergijų diagnozavimą ir gydymą pasakoja mūsų veterinarijos gydytoja.
D.U.K.
Kiek kainuoja veterinarijos gydytojo dermatologo konsultacija?
Specialisto konsultacija mūsų klinikose kainuoja 50-70 eurų.
Kokie yra dermatologinių gyvūnų ligų simptomai?
Štai keli požymiai, rodantys, jog Jūsų augintinis gali sirgti dermatologinėmis ligomis:
- Gyvūnas intensyviai kasosi, trinasi į paviršius, jo oda paraudusi, sudirginta.
- Ant gyvūno matomi ropojantys ar šokinėjantys vabalai.
- Gyvūno ausyse matomos išskyros, gyvūnas dažnai purto ausis.
- Gyvūnui nuslinko plaukai, matomi odos išsausėjimai, žaizdos.
- Gyvūnui ant kūno iškilo gumbai, spuogeliai.
- Gyvūnas intensyviai laižo pėdutes, kramto odą ar nagus.
Pasireiškus bet kuriam iš šių požymių, rekomenduojame apsilankyti pas veterinarijos gydytoją dermatologą, kad būtų užkirstas kelias tolimesniam ligos progresavimui. Uždelstos dermatologinės problemos dažnai priveda prie sunkių būklių, reikalaujančių ilgo ir sudėtingo gydymo.
Kaip yra diagnozuojamos dermatologinės ligos?
Veterinarijos gydytojai dermatologai ligų diagnozavimui dažnai pasitelkia laboratorinius tyrimus, tokius kaip tepinėlių mikroskopavimas, bakteriologinių, virusinių ar grybelinių infekcijų tyrimai, biopsija. Taip pat gali prireikti ir tokių vaizdinės diagnostikos tyrimų kaip rentgenas ar ultragarsas.
Kuo svarbi gyvūno mityba dermatologijoje?
Netinkama mityba yra dažna maistinės gyvūnų alergijos priežastis, o dėl jos gali išsivystyti įvairios antrinės infekcijos.