Veterinarinė kardiologija pulmonologija

Veterinarinė kardiologija ir pulmonologija yra svarbios veterinarijos sritys. Tačiau šių sričių specialistų gydytojų veterinarų tarpe nėra daug.

Dr.Vet

Kai gyvūnas serga širdies ligomis, ne visada pastebima jų klinikinė išraiška. Širdies ligos dažnai yra įgimtos, tačiau pastebimos tik gyvūnui pradėjus rodyti klinikinius simptomus – kosulį, fizinio krūvio netoleravimą, pasunkėjusį kvėpavimą ir pan. Ligos pradžioje simptomų gali ir nebūti. Todėl apsilankyti pas veterinarijos gydytoją kardiologą rekomenduojama ne tik tada, kai atsiranda klinikiniai simptomai, bet ir profilaktiškai. Proflaktinio vizito metu specialistas įvertins, ar nėra kokių nors patologijų, esant poreikiui, skirs reikiamą gydymą ar rekomenduos profilaktikos priemones, padėsiančias išvengti jų progresavimo. Širdies ligos labiau būdingos tam tikrų veislių atstovams. Jos dažniau pasireiškia vyresniame amžiuje, tačiau neretai diagnozuojamos ir jauno amžiaus gyvūnams. Vizitui pas kardiologą prieš įvairias chirurgines intervencijas gan dažnai siunčiami ir gyvūnai, turintys padidintą riziką anestezijai. Dažniausiai tai vyresnio amžiaus gyvūnai ir gyvūnai, kuriuos apžiūrint prieš procedūrą ir paklausius krūtinę, girdimas širdies ūžesys arba aritmijos. Gydytojas kardiologas vizito metu dažnai gyvūnams atlieka rentgeno, ultragarsinį, elektrokardiogramos tyrimus.

Gyvūnui sergant viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų ligomis, klinikiniai simptomai yra aiškesni. Šios ligos gali pasireikšti kosuliu, čiauduliu, išskyromis iš nosies, pasunkėjusiu kvėpavimu, knarkimu ir pan. Šių simptomų atsiradimui įtakos gali turėti bakterijos, virusai, grybeliai, įvairūs svetimkūniai, įgimtos ligos. Dažnai apatinių kvėpavimo takų ligos yra susijusios su širdies ligomis. Diagnozuoti kvėpavimo takų ligas padeda rentgeno, ultragarsiniai tyrimai. Siekiant tiksliai įvertinti kvėpavimo takų būklę, kartais prireikia ir kompiuterinės tomografijos tyrimo, rinoskopijos ar bronchoskopijos tyrimų.

Kaip žinoti, ar Jūsų augintiniui reikia apsilankyti pas veterinarijos gydytoją kardiologą-pulmonologą?

Štai keli požymiai, rodantys, jog gyvūnas gali sirgti širdies ar kvėpavimo takų ligomis:

  • Gyvūnas greitai pavargsta, po didelio fizinio krūvio jį ištinka pasunkėjusio kvėpavimo priepuoliai.
  • Gyvūnas kosėja, čiaudi, stebimos išskyros iš kvėpavimo takų.
  • Gyvūnas miegodamas knarkia, miega neramiai, neranda sau patogios pozos.
  • Gyvūną ištinka traukulių priepuoliai.
  • Gyvūnui pagreitėja širdies ritmas, jis neranda sau vietos.
  • Gyvūnas, ypač katė, staiga pradeda nevaldyti galinių kojų, rodo skausmingumą garsia vokalizacija.

Širdies ligos dažnai yra įgimtos, tad visada rekomenduojama profilaktiškai apsilankyti pas kardiologą, net jei nėra pasireiškęs nei vienas išvardintų simptomų. Jeigu nesate tikri, ar dėl simptomų reikia kreiptis pas šį specialistą, pirmiausia rekomenduojame gyvūną parodyti bendros praktikos gydytojui, kuris, esant poreikiui, nukreips pas gydytoją kardiologą-pulmonologą ar kitą reikiamą specialistą.

Dr.Vet

Svarbu žinoti

Širdis ir plaučiai yra bene svarbiausi gyvūno vidaus organai. Jie atsakingi už organizmo aprūpinimą svarbiausiomis maistinėmis medžiagomis ir deguonimi, kurie yra būtini tinkamai kitų organų veiklai. Todėl labai svarbu, jog širdis ir plaučiai funkcionuotų nepriekaištingai.

Svarbu žinoti, jog širdies ligos dažniausiai yra įgimtos ir lėtinės, tad siekiant laiku paskirti tinkamą gydymą ir kuo ilgiau pratęsti gyvūno gyvenimą, itin svarbi ankstyva jų diagnostika. Įsigijus grynaveislius augintinius, rekomenduojame atkreipti dėmesį, ar įsigyta veislė neturi polinkio į širdies patologijas. Tačiau profilaktiškai apsilankyti pas veterinarijos gydytoją kardiologą rekomenduojama visų veislių ir visokio amžiaus gyvūnams.

Vizitui pas gydytoją kardiologą-pulmonologą specialiai ruoštis nereikia, tačiau būtų gerai, jog gyvūnas prieš vizitą būtų nevalgęs, kad esant poreikiui, pavyzdžiui, gyvūnui esant agresyviam ar jam negalint nusiraminti, būtų galima saugiai pritaikyti lengvą narkozę.

D.U.K.

Koks gydytojas kardiologas dirba veterinarijos klinikų tinkle „Dr.Vet“?

Mūsų tinklo Žalgirio veterinarijos klinikoje ir Lazdynų gyvūnų ligoninėje Jūsų augintinių laukia veterinarijos gydytojas kardiologas Benediktas Notkus, profesionaliai pakonsultuosiantis tiek kardiologiniais, tiek pulmonologiniais klausimais.

Kiek kainuoja kardiologo-pulmonologo konsultacija?

Specialisto konsultacija mūsų klinikose kainuoja 50-70 eurų.

Kokie diagnostiniai tyrimai atliekami kardiologo-pulmonologo konsultacijos metu?

Norint įvertinti širdies ir kraujagyslių veiklą, atliekami rentgeno, ultragarso, EKG tyrimai. Plaučių būklės įvertinimui gali prireikti ir kompiuterinės tomografijos ar endoskopinio tyrimo.

Kaip žinoti, ar mano augintiniui reikia pasirodyti pas kardiologą-pulmonologą?

Štai keli požymiai, rodantys, jog Jūsų augintinis gali sirgti širdies ar kvėpavimo takų ligomis:

  • Gyvūnas greitai pavargsta, po didelio fizinio krūvio jį ištinka pasunkėjusio kvėpavimo priepuoliai.
  • Gyvūnas kosėja, čiaudi, stebimos išskyros iš kvėpavimo takų.
  • Gyvūnas miegodamas knarkia, miega neramiai, neranda sau patogios pozicijos.
  • Gyvūną ištinka traukulių priepuoliai.
  • Gyvūnui pagreitėjęs širdies ritmas, jis neranda sau vietos.
  • Gyvūnas, ypač katė, staiga pradeda nevaldyti galinių kojų, rodo skausmingumą garsia vokalizacija.

Širdies ligos dažnai yra įgimtos, tad visada rekomenduojama profilaktiškai apsilankyti pas kardiologą, net jei nėra pasireiškęs nei vienas išvardintų simptomų. Jeigu nesate tikri dėl simptomų ir nežinote, ar tikrai reikia kreiptis pas šį specialistą, pirmiausia rekomenduojame gyvūną parodyti bendros praktikos gydytojui, kuris, įvertinęs jo būklę, esant poreikiui nukreips pas gydytoją kardiologą-pulmonologą.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App