Veterinarinė odontologija

Gyvūnai dažnai susiduria su dantų problemomis, tačiau šeimininkai ne visada laiku į jas atkreipia dėmesį. Veterinarinė odontologija nuolat tobulėja, atsiranda naujos technologijos, kurios padeda gyvūnams išsaugoti dantis, pagydyti burnos ertmės ligas.

Dr.Vet

Dantų apnašos ir akmenys gali ne tik kelti gyvūnui diskomfortą, dėl kurio jis ima mažiau ėsti, tačiau ir nulemti pūlingus uždegimus, pasireiškiančius išskyromis iš akių ar nosies, ir net širdies ligas. Siekiant jų išvengti, itin svarbu reguliariai lankytis pas veterinarijos gydytoją odontologą ir atsakingai prižiūrėti gyvūno burnos ertmę.

Mūsų veterinarijos klinikų tinkle dirba patyrę veterinarijos gydytojai odontologai, kurie pasirūpins tinkama Jūsų gyvūno burnos ertmės priežiūra.

Net ir nesant jokių dantų problemų požymių, rekomenduojama profilaktiškai atvykti apžiūrai pas veterinarijos gydytoją odontologą, kuris įvertins, ar gyvūno dantų priežiūra pakankama, o jei ne, skirs reikiamas diagnostines ir gydomąsias procedūras. Esant poreikiui, gali būti atliekamas dantų rentgenas, dantų higiena ir dantų rovimas. Visos šios procedūros yra atliekamos taikant anesteziją, nes jų metu gyvūnas turi nejudėti. Dantų rentgenas leidžia tiksliai įvertinti gyvūno dantų būklę, pastebėti besiformuojančius abscesus. Įvertines rentgeno nuotraukas, gydytojas sprendžia, kuriuos dantis reikia rauti, o kuriuos pakanka tik nuvalyti. Po odontologinių procedūrų gyvūnas jau sekančią dieną gali grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Kaip žinoti, ar Jūsų augintiniui reikia apsilankyti pas veterinarijos gydytoją odontologą?

Štai keli požymiai, rodantys, jog jis gali sirgti burnos ertmės ligomis:

  • Gyvūno dantenos paraudusios, skausmingos.
  • Gyvūnui iš akių ar nosies teka išskyros.
  • Gyvūnui snukio srityje staiga atsirado guzas.
  • Ant gyvūno dantų yra apnašų, akmenų.
  • Gyvūnui iš burnos sklinda nemalonus kvapas.
  • Gyvūnas neturi apetito, valgydamas rodo skausmingumą.
Dr.Vet

Svarbu žinoti

Dantų problemos gyvūnams dažniausiai pasireiškia vyresniame amžiuje. Siekiant jų išvengti, pas gydytoją odontologą rekomenduojame pradėti lankytis jau nuo pusės metų amžiaus, bent kartą per metus, o gyvūnui sulaukus 5-6 metų – kartą per pusę metų.

Visos odontologinės procedūros gyvūnams yra atliekamos su anestezija, nes jų metu gyvūnas turi nejudėti. Siekiant sumažinti aspiracijos riziką, 12 val. prieš planuojamas procedūras augintinio negalima šerti.

Po odontologinių procedūrų gyvūnui įprastai skiriami vaistai nuo skausmo ir uždegimo, kartais prireikia ir antibiotikų kurso, skiriamas gelis dantenų gijimui. Veterinarijos gydytojas odontologas visuomet papasakos Jums apie vienos ar kitos procedūros būtinybę, jos eigą, dantų ligų profilaktiką bei atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.

Dr.Vet

D.U.K.

Ar dantų procedūroms reikia registruotis iš anksto?

Taip, visos odontologinės procedūros atliekamos taikant anesteziją ir užtrunka 2-3 val., tad išankstinė registracija yra būtina.

Kiek kainuoja dantų higiena?

Gyvūno burnos higiena kainuoja nuo 150 eurų. Kaina priklauso nuo gyvūno dantų būklės.

Nuo kokio amžiaus gyvūnui reikėtų pradėti lankytis pas gydytoją odontologą?

Pradėti lankytis pas gydytoją odontologą gyvūnui rekomenduojame jau nuo pusės metų amžiaus. Iki 5-6 metų pas specialistą reikėtų atvykti kartą per metus, o vėliau – kartą per pusę metų.

Ar galima dantų higieną atlikti be anestezijos?

Atlikti dantų higienos be anestezijos neįmanoma. Anestezija taikoma tam, kad gyvūnui miegant ir nepatiriant streso, būtų galima maksimaliai gerai išvalyti visus dantis.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App