Veterinarinė ortopedija

Sudėtingame veterinarinės medicinos pasaulyje didelis dėmesys skiriamas veterinarinės ortopedijos sričiai. Šios srities vererinarijos gydytojai specializuojasi gyvūnų raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų diagnostikoje, gydyme ir prevencijoje. Veterinarinė ortopedija orientuojasi į sudėtingą kaulų, sąnarių, raiščių, sausgyslių ir raumenų sąveiką, siekdama išspręsti daugybę ligų, kurios turi įtakos mūsų brangių kompanionų mobilumui ir bendrai gerovei.

Dr.Vet

Kai kurios gyvūnų veislės turi didesnę kaulų ar sąnarių ligų riziką, tačiau ortopedinės bėdos būdingos visų rūšių bei veislių gyvūnams, nepriklausomai nuo jų dydžio ar amžiaus. Pagrindiniai požymiai, leidžiantys suprasti, jog gyvūnui sutrikęs judėjimo aparatas yra šlubavimas, negalėjimas pakelti galūnių, akivaizdus diskomfortas ir skausmas gyvūnui judant. Šie simptomai gali atsirasti dėl įgimtų ligų, vystymosi sutrikimų, trauminių sužalojimų ar degeneracinių ligų, pažeidžiančių kaulus ir sąnarius.

Veterinarijos gydytojai ortopedai išsamiai apžiūri augintinį, atlieką visų kaulų palpaciją. Tiksliai diagnozei nustatyti dažnai naudojamas rentgeno tyrimas, kurio metu dėl skausmingų ir diskomfortą keliančių manipuliacijų gyvūnui taikoma anestezija. Kartais yra skiriami ir tokie tyrimai, kaip kompiuterinė tomografija ar magnetinis rezonansas, padedantys tiksliai išsiaiškinti atsiradusios ligos priežastis.

Veterinarinė ortopedija yra glaudžiai susijusi ir su chirurgija. Veterinarijos gydytojai ortopedai mūsų veterinarijos klinikose atlieka tokias procedūras, kaip kaulų lūžių atstatymas ir gydymas, šlaunikaulio galvutės rezekcija, kryžminio raiščio operacijos, PRP injekcijos ir kt.

Profesionalūs ir didelę patirtį sukaupę veterinarijos specialistai yra pasirengę pakonsultuoti, jeigu Jūsų augintiniui pasireiškė su judėjimo aparatu susiję sutrikimai, tačiau reikėtų žinoti, kad apsilankyti pas veterinarijos gydytoją ortopedą svarbu ir profilaktiškai. Profilaktinė patikra padeda pastebėti ankstyvas ortopedinių gyvūnų ligų stadijas ir laiku užkirsti kelią jų progresavimui.

Kaip žinoti, ar Jūsų augintiniui reikia pasirodyti pas veterinarijos gydytoją ortopedą?

Štai keli požymiai, rodantys, jog gyvūnas gali sirgti ortopedinėmis ligomis:

  • Gyvūnas pradėjo šlubuoti, vaikšto pakėlęs koją.
  • Pasikeitė gyvūno laikysena, vaikščiojimo įpročiai.
  • Gyvūnui sunku stovėti ar atsigulti, jis vengia judėti.
  • Gyvūnas tampa letargiškas, vangus.
  • Gyvūnas į prisilietimus reaguoja agresyviai, vokalizuoja prisilietus.
  • Gyvūno galūnės, sąnariai ištinę.

Esant šiems ar kitiems su gyvūno judėjimo aparato sutrikimais susijusiems požymiams, rekomenduojama kreiptis į veterinarijos gydytoją ortopedą. Tačiau net ir nesant jokių veterinarinei ortopedijai būdingų simptomų, siekiant išvengti rimtų gyvūno sveikatos sutrikimų, apsilankyti pas veterinarijos gydytoją ortopedą rekomenduojama ir profilaktiškai.

Dr.Vet

Kaip pasiruošti procedūrai?

Pastebėję, kad gyvūnui sutriko judėjimo aparatas, pasistenkite įsidėmėti šio požymio pradžią: prisiminkite, ar gyvūnas patyrė kažkokią traumą, kiek laiko pasireiškia šlubavimas ar kiti gyvūno vaikščiojimo sutrikimai. Visi šie duomenys svarbūs veterinarijos gydytojui ortopedui, siekiant įtarti galimą ligą, jos trukmę, skirti tikslingus diagnostinius tyrimus ir efektyvų gydymą.

12 val. prieš vizitą pas veterinarijos gydytoją ortopedą nešerkite augintinio, nes ortopedinių ligų diagnostikai veterinarinės ortopedijos srityje dažniausiai naudojamas rentgeno tyrimas, atliekamas taikant sedaciją. Tyrimo metu gyvūnas negali judėti, o dėl diskomfortą keliančių manipuliacijų su jo galūnėmis, jis patirtų papildomą stresą ir skausmą, kurio, pasitelkus anesteziją, galima išvengti.

Mūsų veterinarijos gydytojai ortopedai yra pasiruošę išsamiai apžiūrėti Jūsų augintinį, atlikus būtiną diagnostiką, skirti tikslingiausią gydymą, padėsiantį užtikrinti visapusišką gyvūno gerovę bei gyvenimo kokybę.

D.U.K.

Kiek kainuoja veterinarijos gydytojo ortopedo konsultacija?

Specialisto konsultacija mūsų klinikose kainuoja 50–70 eurų, į šią kainą neįeina diagnostiniai tyrimai.

Ar būtina rentgeno tyrimą atlikti su sedacija?

Kartais gyvūnui anestezijos neprireikia, tačiau daugeliu atvejų, norint pilnai ištirti gyvūną dėl ortopedinių ligų, taikoma sedacija. Tyrimo metu gyvūnas negali judėti, o dėl diskomfortą keliančių manipuliacijų su jo galūnėmis, jis patirtų papildomą stresą ir skausmą, kurio siekiama išvengti taikant anesteziją.

Kokie yra požymiai, kad mano augintiniui reikia apsilankyti pas veterinarijos gydytoją ortopedą?

Štai keli požymiai, rodantys, jog Jūsų augintinis gali sirgti ortopedinėmis ligomis:

  •  Gyvūnas pradėjo šlubuoti, vaikšto pakėlęs koją.
  • Pasikeitė gyvūno laikysena, vaikščiojimo įpročiai.
  • Gyvūnui sunku stovėti ar atsigulti, jis vengia judėti.
  • Gyvūnas tapo letargiškas, vangus.
  • Gyvūnas į prisilietimus reaguoja agresyviai, vokalizuoja prisilietus.
  • Gyvūno galūnės, sąnariai ištinę.

Esant šiems ar kitiems su gyvūno judėjimo aparatu susijusiems požymiams, rekomenduojama kreiptis į veterinarijos gydytoją ortopedą. Tačiau net jeigu nėra veterinarinei ortopedijai būdingų simptomų, apsilankyti pas veterinarijos gydytoją ortopedą pravartu ir profilaktiškai – taip laiku užkirsite kelią rimtų ligų progresavimui.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App