Veterinarinis vidaus ligų gydymas

Veterinarinė vidaus ligų medicina yra svarbi veterinarijos sritis, skirta gyvūnų vidaus organų ligų diagnostikai, gydymui ir prevencijai, siekiant užtikrinti visapusišką gyvūnų sveikatą. Veterinarinė vidaus ligų medicina apima įvairias disciplinas, pradedant vaizdine diagnostika ir baigiant veterinarine chirurgija.

Dr.Vet

Dažnai vidaus ligų gydytojai yra vadinami bendros praktikos gydytojais. Jie, kaip ir šeimos gydytojai, apžiūri augintinį, surenka anamnezę, įvertinę simptomus nustato diagnozę, o jeigu reikia – siunčia gyvūną specialistui ar papildomiems tyrimams.

Gyvūnai dažnai susiduria su vidaus organų – širdies, kepenų, inkstų, plaučių ir kt. ligomis. Dažniausi simptomai, rodantys, kad gyvūnui reikia apsilankyti pas vidaus ligų specialistą – vėmimas, viduriavimas, svorio netekimas, vandens gėrimo ir šlapinimosi įpročių pokyčiai. Vidaus ligų specialistai neretai nustato lėtines, sistemines ar kompleksines ligas, kurios yra susijusios su bakterijomis, virusais, parazitais ar kitomis patologijomis. Pasitelkiant laboratorinius tyrimus bei vaizdinę diagnostiką, mūsų veterinarijos gydytojai tiksliai diagnozuoja ligą ir paskiria efektyviausią gydymą.

Patyrę vidaus ligų gydytojai teikia profesionalią gyvūnų apžiūrą ir priežiūrą, siekdami tiksliai nustatyti jų sveikatos sutrikimo priežastis ir skirti efektyviausią gydymą, nuolat konsultuojasi su kitų veterinarijos sričių specialistais. Vidaus ligų specialistai taip pat pasiruošę atsakyti į visus Jums iškilusius klausimus.

Kaip žinoti, ar Jūsų augintiniui reikia pasirodyti pas vidaus ligų gydytoją?

Štai keli požymiai, rodantys, jog gyvūnas gali sirgti vidaus organų ligomis:

  • Vėmimas, viduriavimas, svorio netekimas, apetito stoka.
  • Letargija, vangumas, gyvūnas greitai pavargsta.
  • Gyvūnas geria daug vandens, dažnai ir daug šlapinasi.
  • Įtariate, kad gyvūnui skaudą pilvo sritį.
  • Gyvūnas kosėja, čiaudi, sunkiai kvėpuoja.
  • Pasikeitė gyvūno kailio struktūra, odos elastingumas.
  • Gyvūnas negali pasišlapinti arba šlapinasi sunkiai.

Atsiradus vienam ar kitiems šių simptomų, rekomenduojame nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją, kad būtų laiku suteiktas reikiamas gydymas ir užkirstas kelias pavojingoms komplikacijoms.

Dr.Vet

Svarbu žinoti

Pastebėję vidaus ligų simptomus, pradėkite juos dokumentuoti – fiksuokite kiek laiko jie trunka, kas gali juos sukelti, filmuokite ir fotografuokite. Ši informacija padės veterinarijos gydytojui greičiau ir lengviau nustatyti tikslią diagnozę. Vizito metu turėkite visus vartojamus vaistus arba žinokite jų pavadinimus bei dozes. Jeigu turėsite klausimų, nedvejodami juos užduokite veterinarijos gydytojui.

Specialistui nurodžius, pasirūpinkite, jog augintinis tam tikrą laiką būtų nevalgęs ir jam būtų galima atlikti laboratorinius ar vaizdinės diagnostikos tyrimus.

Tam, kad ligos būtų diagnozuotos dar joms nepasireiškus jokiais klinikiniais simptomais ir būtų galima laiku užkirsti kelias jų progresavimui, rekomenduojama pas vidaus ligų specialistą su gyvūnu kasmet apsilankyti profilaktiškai. Veterinarijos gydytojas parinks būtiniausias profilaktikos priemones, sudarys vakcinacijų planą, atsakys į visus Jūsų klausimus apie gyvūnų priežiūrą.

D.U.K.

Kokie simptomai rodo, jog mano augintiniui reikia apsilankyti pas vidaus ligų gydytoją?

Požymiai, rodantys, jog Jūsų augintinis gali sirgti vidaus organų ligomis:

  • Vėmimas, viduriavimas, svorio netekimas, apetito stoka.
  • Letargija, vangumas, gyvūnas greitai pavargsta.
  • Gyvūnas geria daug vandens, dažnai ir daug šlapinasi.
  • Įtariate, kad gyvūnui skaudą pilvo sritį.
  • Gyvūnas kosėja, čiaudi, sunkiai kvėpuoja.
  • Pasikeitė gyvūno kailio struktūra, odos elastingumas.
  • Gyvūnas negali pasišlapinti arba šlapinasi sunkiai.

Atsiradus šiems ar kitiems simptomams, rekomenduojame nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją, kad būtų laiku užkirstas kelias ligos progresavimui.

Kokie tyrimai dažniausiai atliekami nustatyti vidaus organų ligas?

Vidaus ligų medicinoje naudojami įvairūs laboratoriniai tyrimai. Tiriamas kraujas, šlapimas, išmatos ir kiti mėginiai. Taip pat dažnai atliekami vaizdiniai diagnostiniai tyrimai, tokie kaip rentgeno, ultragarso, endoskopiniai tyrimai.

Kaip dažnai reikėtų lankytis pas vidaus ligų gydytoją profilaktiškai?

Pas vidaus ligų gydytoją gyvūnams rekomenduojama apsilankyti bent kartą metuose, o jeigu gyvūnas vyresnio amžiaus – kas pusę metų.

Kokios dažniausios vidaus organų ligos?

Gyvūnams dažnai diagnozuojamos įvairios bakterinės, virusinės, parazitinės ligos. Dažniausiai diagnozuojamos lėtinės ligos yra susijusios su inkstų, kepenų, endokrininės sistemos sutrikimais.

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Sveikatos planai Jūsų augintiniams

Gaukite būtiniausias paslaugas už geriausią kainą ir būkite ramūs dėl savo augintinio sveikatos.

Pets App